Kāpēc uzņēmumam var rasties nepieciešamība izmantot faktoringu? Jebkurš uzņēmējdarbības veids, kas saistīts ar preces pārdošanu, lai arī cik augsta būtu konkrētās preces cena un ienesīgs bizness, piemīt būtisks trūkums. Proti, vairums norēķinu par precēm vai sniegtajiem pakalpojumiem notiek ar zināmu laika nobīdi. Izmantojot pēcapmaksu vai atliktos maksājumus paiet dienas, nedēļas pat mēneši, kamēr uzņēmējs saņem savu naudu.
Kamēr tirgotājs, ražotājs vai pakalpojumu sniedzējs šādi kreditē pircēju, pašam nākas iztikt bez naudas, ko varētu ieguldīt produkta ražošanā. Tas parasti nosaka nepieciešamību ņemt kredītu, kas lielākoties ir gan dārgs, gan sarežģīts pasākums. Pēc viena no vadošajiem kredītmenedžmenta uzņēmumiem „Creditreform Latvija” datiem pircēji saviem piegādātājiem laikus apmaksā tikai 47% rēķinus.[7] Eiropā pieaug kavēto maksājumu izraisīto zaudējumu apjoms. Lai gan Baltijas valstīs vispārējā situācija ir vērtējam pozitīvi, tomēr tendence var mainīties un izslēgt šādu risku nevar. Uzņēmumam ir nepieciešama nauda ne tikai ikdienas izdevumiem, algām un citām neatliekamām vajadzībām, bet arī turpmākai uzņēmuma izaugsmei.
Debitoru parādu finansēšanā var palīdzēt faktorings, kas ir diezgan jauns finanšu pakalpojuma vieds. Faktoringa kā finansēšanas veida pievilcīgumu raksturo, tā vienkāršotā noformēšana salīdzinājumā ar kredīta noformēšanu bankā, kā arī nav nepieciešams kredīta nodrošinājums, garantijas, papildus ķīla. Prakse rāda, ka faktoringa finansējums ir viens no visērtākajiem veidiem, kā visefektīvāk izmantot apgrozāmos līdzekļus uzņēmējdarbības optimizācijai.…