Attīstība norit visas dzīves garumā, cilvēks attīstās un pilnveidojas dzīves laikā, taču, manuprāt, vislielākās pārmaiņas notiek tieši period pēc dzimšanas, kas bērns aprod ar apstākļiem, mācās runāt, staigāt, sāk apmeklēt bērnu dārzu, skolu. Šajā period bērnam rodas saprašana par lietām, dzīves būtību.
Manuprāt, psihiskā attīstība ir ļoti būtisks factors bērna attīstība un arī audzināšanā. Ja bērns nav psiholoģiski attīstījies un nobriedis, tad ar viņu būs grūti strādāt, kontaktēties, mācīt un viņam palīdzēt, taču ja ar šo attīstību viss ir kārtībā, saskare ar bērnu būs viegla. Personības psihiskā attīstība ir saistīta ar intelektuālo attīstību, kas ļauj pilnveidot cilvēka prātu un intelektu.
Grāmata paradītas četras stadijas, kuras šveiciešu psihologs Ž. Piažē saistīja ar intelektuālo attīstību. Emocionālā attīstība ir ļoti sarežģita, taču ļoti svarīga. Jūtas cilvēka dzīve ir neaizstājamas. Griba – apziņas daļa, tās darbīgais un regulējošais factors. Pateicoties gribai, cilvēks ir spējīgs pēc paša iniciatīvas, vadoties pēc apzinātās nepieciešamības, veikt darbības iepriekš izplānotā virzienā un ar iepriekš paredzētu spēku. Griba palīdz mums savaldīt emocijas, kā arī sekot vēlamajam un izvēlētajam mērķim, griba virza vai savalda cilvēka rīcību. Katrā vecumposmā bērnam attiecības ar apkārtējo vidi veidojas savādākas un īpašas atšķirīgas no citiem. Cilvēks pilnvērtīgi var attīstīties apgūstot dažādas prasmes, iegūstot zināšanas, taču svarīgākā ir emocionālā stabilitāte. …