Statistisko datu iegūšana ir sarežģīts, atbildīgs un specifisks process, kas ietver sevī ļoti plašu un daudzpusīgu datu apkopošanu un klasificēšanu, kuri ir cieši saistīti ar sabiedrības procesu izpēti,pārmaiņām un savstarpējām sakarībām. Statistisko datu sagatavošana un apkopošana ir rūpīgs un detalizēti sagatavots process.
Statisko datu iegūšanai izmanto dažādas metodes, lai datus sasummētu un pārveidotu ērtai cilvēku uztverei. Tā tiek izmantota dažādās jomās ,pastāv gan kvantitatīvie statistikas dati, gan kvalitatīvie.
Vienmēr ērtākai vizuālai uztverei statistikas datus noformē tabulu, grafiku vai diagrammu veidā. Statistiku lielā mērā izmanto novērošanai, lai savāktu datus, kas vēlāk tiks analizēti un salīdzināti, lai iegūtu rezultātu.
Tātad, statistikas mērķis ir gan piedāvāt skaitlisku rezultātu, gan parādīt, kā attīstās konkrēta situācija. Tādējādi pēc statistiskās analīzes jūs varat saprast faktu, pieņemt lēmumus, izpētīt sociālās problēmas, atsevišķos gadījumos piedāvāt datus un risinājumus, cita starpā izsekot datus attiecībā uz iedzīvotājiem.…