Šīs pētnieciskās pieejas ietvaros tika veiktas astoņās intervijas, kas ir iegūtas mutvārdu vēstures liecības no cilvēkiem, kā arī arhīva materiālu analīze.
Autore aprakstoši izklāsta pagasta raksturojumu un apskatāmā laika perioda kultūras dzīvi, kas iegūta analizējot arhīva materiālus. Tiek sniegta plaša konteksta informācija, kas ļauj iztēloties intervētos cilvēkus, viņu dzīves ritmu, attieksmi, sarunu valodu, uzvedību u.c. aspektus. Salīdzinājumā ar iepriekš apskatīto darbu šajā aprakstot etnogrāfiskā pētījuma datus tiek veikts salīdzinājums ar iepriekš aprakstīto teoriju, un skaidrots kopīgais, atšķirīgais, tādejādi sniedzot plašāku, analītiskāku izpratni gan par zaļumbaļļu norisi un pagasta kultūras dzīvi, cilvēkiem, identitātēm u.c. aspektiem.
Tēma tiek apskatīta no dažādiem aspektiem, kas sniedz kopainu, var just, ka autore ieguldījusi pamatīgu darbu, kā arhīva materiālu izpētē, tā 8 intervijās, kas tika atkārtotas vairākkārt un tālākajā datu analīzē, lai šo plašo informāciju sakārtotu analīzes kategorijās. Aprakstot rezultātus, tiek izmantotas diagrammas, dažādi ilustratīvie materiāli un citāti, kas sniedz viegli uztveramu, strukturētu izklāstu.
Abas autores veicot pētījumu veikušas piezīmes, kas lieliski papildina galveno materiālu ar atziņām un nozīmīgiem faktiem.
…