Etniskie konflikti
Lielā mērā etniskie konflikti rodas tieši kultūras atšķirību dēļ. Tas ir saistīts arī ar to, kā indivīdi redz sevi, ar kādu kultūru un grupu viņi identificējas, kādu viņi paši sevi vēlētos redzēt, tādēļ tiek atgrūsti tie, kas nepieder šai grupai. (Gudykunst, Mody, 2002:140)
Lielā mērā konfliktu, tajā skaitā arī etnisko konfliktu pamatā ir stereotipi, aizspriedumi, kultūras un paradumu atšķirības un etnocentrisms (šie termini tiks iztirzāti turpmākajā darba gaitā). Cilvēki ar atšķirīgu kultūru nespēj izprast otra rīcību, kas noved pie aizkaitinājuma, kam var sekot konflikts (Drafke, Kossen:1997, 482).
Etnisko konfliktu klasifikācija
Autore Tatjana Boguševiča savā maģistra darbā par etniskajiem konfliktiem uzsver, ka etniskos konfliktus parasti iedala:
a) Sociāli ekonomiskie konflikti. To pamatā ir prasības pēc sociālās vienlīdzības un pilsoniskās līdztiesības - dzīves līmeņa, sociāli profesionālā sastāva, politiskās pārstāvniecības izlīdzināšanās, vai arī privilēģiju un ekonomiskās palīdzības pārtraukšanas „citām grupām”. …