Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:518337
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
  Uzņēmējdarbības ētiskie standarti    4
  Sociālās vērtības uzņēmējdarbībā    8
  Secinājumi    10
  Izmantotā literatūra    11
Darba fragmentsAizvērt

Lai noskaidrotu, kādi ir ētiskie standarti un sociālās vērtības biznesā jeb uzņēmējdarbībā, sākumā ir jāsaprot un jānoskaidro, kas tad īsti ir uzņēmējdarbības jeb biznesa ētika.
Inta Rogenbuka uzņēmējdarbības ētiku definē šādi: „Uzņēmējdarbības ētika ir vispārējās ētikas pamatideju izmantošana uzņēmējdarbībā. Tā ir mācība par labo un ļauno, taisnīgo un netaisnīgo, brīvību, atbildību un varu īpašajās situācijās un attiecībās, kas rodas uzņēmējdarbībā.” [1,20] Savukārt, portālā politika.lv publicētajā rakstā uzņēmējdarbības ētiku skaidro, kā visas tās attiecības, kādās uzņēmums stājas ar indivīdiem vai organizācijām, lai padarītu iespējamu uzņēmuma darbību. Uzņēmējdarbības ētika ir normatīvs šādu attiecību vērtējums. Proti, tā raksturo to, vai noteiktas uzņēmējdarbības attiecības ir atbalstāmas vai nosodāmas.[3] Trešais uzņēmējdarbības definējums ir šāds, ka parasti uzņēmējdarbības ētika tiek raksturota kā kalpošana citiem cilvēkiem, sagādājot viņiem jūtamus labumus un saņemot par to ienākumus, kas attaisno ieguldījumus, paliekot morāles ietvaros.[4] Tātad varam secināt, ka viedokļi par to, kas ir uzņēmējdarbības ētika, ir dažādi, tomēr visus vieno tas, ka uzņēmējdarbības ētika ir īpašas attiecības starp uzņēmumu un sabiedrību, kā arī vērtības, kas rodas godīgas uzņēmējdarbības rezultātā.
Uzņēmējdarbības ētika nepieciešama, lai harmonizētu uzņēmumu attiecības ar sabiedrību, lai pasargātu sabiedrību un tās grupas no kaitējuma, kā arī, lai pasargātu uzņēmējdarbību no kaitīgām akcijām.[1,20] Laba uzņēmējdarbības ētika ir uzņēmējdarbības vērtējums, kas ir balstīts uz kritērijiem, kuru ievērošana padara iespējamu uzņēmuma ilgtermiņa pastāvēšanu un tālāku attīstību.[3]…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1175257
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties