Skolā ir visas tās pašas problēmas, kas sabiedrībā, tātad, komunikācijas problēmas starp skolotājiem un skolēniem, protams, ja skolotājs nav pietiekami izglītots bērnu un jauniešu attiecību ziņā. Skolā pašlaik ir sociālo problēmu samilzums, nav pietiekošs saskarsmes speciālistu skaits uz nesakārtotas sociālās vides fona. [6.]
Diemžēl nav pieņemts skolotāju profesionālās ētikas kodekss.
Ir ieteikumi, ka nepieciešams izpētīt citu valstu saskarsmes metodes skolā. Arī pati es uzskatu, ka vajadzētu salīdzinat Latvijas skolotāju un skolēnu attiecības ar ārzemju skolām. Cik redzēts un dzirdēts no dažādiem materialiem, mani, personīgi piesaista mācīšanās process, piemēram, Amerikā, kā arī šāda veida zināšanas skolēni gūst, paši braucot apmaiņas braucienos uz ārzemju skolām, gan arī, kad ārzemju skolēni brauc pie mums, uz Latviju. Šajā zinā skolotājam ir liela nozīme garīgā ziņā, jo viņam jabūt atbildīgam par skolēnu.
Svarīga loma ir un labs novērtējums vispār pedagogam kā tādam skolā, jo, manuprāt, skolotāji netiek novērtēti ne no skolēnu puses, ne no vecaku puses. Izņēmums varētu būt, ka abpusējas attiecības ir, ja skolotājs ir salīdzinoši jauns, viņu ar skolēniem vieno šīs paaudzes problēmas, bet mīnuss tādējādā veidā varētu būt tas, ka sabiedriskās attiecības starp viņiem dominē vairāk kā mācīšanās process. …