Ikvienam no mums piemīt dažādas īpašības. Piemēram, es esmu kautrīga, bet mana draudzene – pretēji – ļoti sabiedriska. Tāpat var runāt par katru juridisku profesiju, kur katrai ir savas īpašības, sevišķi jau ētiskās.
Ētika pati par sevi ir filozofijas nozare – zinātne par morāli, tikumību; ētikas pamatkoncepti ir, piemēram, labais un ļaunais, tikums, griba, atbildība. (Ētika, http://lv.wikipedia.org/wiki/Ētika ) Jēdzienu „ētika” lieto arī, piemēram, kādas profesionālās darbības nozares tikumisko normu sistēmā, šajā gadījumā var runāt par advokāta ētiku un tās īpašībām.
Pēc autora domām, īpašības ir pazīmes, kas raksturo katru konkrēto personu. Savukārt, tieši ētiskās īpašības ir tās, kuras parāda cilvēka attieksmi pret darbu, savu profesiju, saviem kolēģiem un pret visu apkārtējo, kā arī paša attieksmi pret sevi pašu.
Zvērināti advokāti ir tiesu sistēmai piederīgas personas, kuras sniedz juridisku palīdzību un veic citus pienākumus saskaņā ar likumu. Zvērināti advokāti piedalās lietu izskatīšanā kā aizstāvji un pārstāvji. Zvērinātu advokātu tiesības un pienākumus tiesā nosaka civilprocesa, kriminālprocesa un administratīvā procesa likumi. Ārvalsts advokāts var būt aizstāvis un pārstāvis lietu izskatīšanā tikai starptautiskajos līgumos noteiktajos gadījumos un kārtībā. ( Institūcijas un personas, http://www.tiesas.lv/index.php?id=50 ).
Pēc autora domām, lai gan ir izdots šis Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodekss, tāpat ne jau visi to ievēro, sevišķi jau mūsdienu smagajos ekonomiskajos un kultūras ievērošanas apstākļos, kad varētu teikt, ka katrs „cīnās par izdzīvošanu” šajā vidē.…