Pēc manām domām ētika ir ļoti svarīgs ķēdes posms ( ja tā varētu teikt ) jurista profesijā. Es domāju, ka viss jurista darbs balstās uz viņa personīgo ētiku, tās izpratni un pielietošanu praksē. Šo tematu es izvēlējos kā topošā juriste, kas vēlas strādāt godīgi, saskaņā ar savu, sabiedrības un likuma sirdsapziņu un savstarpējo mijiedarbību.
Ētika ir svarīgs elements jebkura cilvēka dzīvē. Saskaņā ar ētiku noris visi procesi gan sabiedriskajā, gan privātajā dzīvē. Ētika ir tā, kas regule visas atiecību dimensijas. Ik vienā saskarsmē starp cilvākiem liela uzmanība ir jāpievērš ētiku normu ievērosānā, bet ir atsevišķi profesiju pārstāvji kā juristi, ārsti, psihologi, politiķi, kuriem it īpaši jāraugās, lai ētikas normas tiktu ievērotas. Šo dažu profesiju pārstāvji atbild vairs ne tikai par sevi, bet arī par citiem cilvēkiem. Tā piemēram advokāts ir atbildīgs par savu rīcību klienta, likuma un tiesas priekšā. Cilvēkiem, kuri tās izvēlas jābūt stipriem, gudriem, pārliecinātiem, tiasnīgiem, uzticamiem un galvenais gataviem uzņemties atbildību par savu rīcību un tās iespējamām sekām.
Savu darbu galvenokārt es balstīšu uz savā pārdomām, izpratni, jo par šo tēmu trūkst literatūras.
Pirms sākt šo darbu izstrādāt sīkāk svarīgi ir noskaidrot, ko tad īsti jēdziens jurists nozīmē:
Jurists – 1.Persona, kura ieguvusi oficiālu atzītu juridisko izglītību; praktisks darbinieks juridikcijas un ar tiesībām saistīto attiecību jomā; 2.Tiesību zinātnieks, kas nodarbojas ar tiesību un tiesisko atiecību teorētisku izpēti.1…