Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
  • Ētikas nozīme publiskās administrācijas praksē Latvijā

     

    Referāts6 Ētika

1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:953441
 
Vērtējums:
Publicēts: 03.12.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ar vien ir bijis aktuāls jautājums par valsts pārvaldē iesaistīto personu rīcības morālo novērtējumu. Šī problēma ir tik pat sena kā pati valsts, jo allaž sabiedrībā ir bijusi interese par to, vai pārvalde tiek īstenota saskaņā ar vispārpieņemtajām morāles normām. Latvijā ir īpaša pieredze, jo liela daļa sabiedrības atceras padomju nomenklatūras dubultos morāles standartus, tāpat arī attiecībā pret pašreizējo publisko administrāciju ir vērojams zināms nihilisms.
Kas tad īsti ir ētika? Ētika jeb morāles filozofija ir filozofijas nozare, kas sistemātiski pēta cilvēka vērtības. Tās pētījuma objekts ir uzvedības un tikumības teorijas, tikumisko normu jēga. Ētika ir cieši saistīta ar citām disciplīnām, tādām kā antropoloģija, etoloģija, politoloģija, psiholoģija un socioloģija. Pirms sākam runāt par publiskās administrācijas un ētikas attiecībām, lietderīgi būtu noskaidrot politikas un ētikas attiecības, ar politiku saprotot valsts varas un pārvaldes institūcijas (jēdziena politika izcelsme no grieķu val. polis – pilsētvalsts ), pie šīs politikas termina izpratnes pieder arī valstiskā un nevalstiskā opozīcija. Tātad, šādā aspektā, politikas ētika ir valsts humānas valdīšanas māksla, varas īstenošanas, sabiedrības un sabiedrisko procesu pārvaldes ētika un kultūra. Makrogrupu (valstu, plašu sociālo slāņu, šķiru partiju) attiecību līmenī politika risina miljonu cilvēku interešu saskaņošanas un konfliktu risināšanas jautājumus, kas nereti mūsdienās iegūst globālu raksturu – kara un miera, nacionālās un valstiskās neatkarības, cilvēktiesību, demogrāfijas un citus jautājumus. Jau šinī vispārīgajā skatījumā atklājas morālā skatījuma dihotomija (piemēram, sabiedrisko vērtības un individuālo vērtību pretnostatījumu)1. Kurš tad īsti nosaka, kas ir taisnīgi, kas nav? Pie kam, izpratne par šo jautājumu katrā vietā un laikā ir atšķirīga. politikas un morāles attiecību pētīšanu apgrūtina arī apstāklis, ka politiskos lēmumus pieņem un īsteno dažādas cilvēku grupas. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1115197
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties