pasaules slavu iegūst jau ar savu pirmo romānu ,,Rietumu frontē bez pārmaiņām” (1929), kas asi vēršas pret kara bezjēdzību. Romānā attēloto autors pats pārdzīvojis, jo pēc skolas beigšanas brīvprātīgi iestājies armijā un izstaigājis Pirmā pasaules kara ceļus.
Romāna centrālā tēma ir karavīru draudzība un biedriskums. Romāns vēršas pret militārismu, kas iedzina tranšejās veselu paaudzi un sakropļoja to fiziski un garīgi. Romāns rakstīts no ,,zudušās paaudzes” pozīcijām - tā sauca rakstnieka attēloto vācu tautas daļu, kas atgriezās no ierakumu dubļiem, bet nespēja iekļauties normālā dzīvē, jo bija zaudējusi ticību nākotnei. Romānu caurstrāvo pesimisms.
Par šo romānu fašisti Remarku vajā, un 1931. gadā viņš emigrē uz Franciju. 1939. gadā Remarks aizbrauc uz Ņujorku un pieņem ASV pavalstniecību, bet vēlāk dzīvo Šveicē.
,,Zudušās paaudzes” tēmu autors risina arī savā nākamajā romānā ,,Atgriešanās” (1931). Pēc kara bijušie cīnītāji izjūt savas dzīves bezsaturīgumu. Kara postošā ietekme uz cilvēka dvēseli romānā atsegta ar lielu psiholoģisku patiesīgumu un dziļumu. Romāna varonis saka: …