Enerģija – dzīvības un sabiedrības eksistences pamats.
Enerģija tiek izmantota, lai nodrošinātu sabiedrībai nepieciešamos pakalpojumus. Mūsdienās enerģijas ražošanas sistēmas rada daudzas problēmas (piemēram, vides piesārņošana un resursu izsīkšana). Enerģētikas sistēmu pārveidošana ilgtspējas virzienā ir neizbēgama, ja pieņemam to vides aizsardzības un attīstības mērķus , kas ir atzīti starptautiskā līmenī. Būtiska šīs pārveidošanas daļa ir enerģijas izmantošanas efektivitātes palielināšana visās tautsaimniecības nozarēs.
Mūsdienās pieejamās tehniskās un organizatoriskās iespējas ļauj apmierināt gan pamatvajadzības, gan arī papildu vajadzības pat ar mazāku enerģijas daudzumu kā šodien.
Mūsdienās enerģētikas sistēmas veido ļoti svarīgu infrastruktūras daļu, sevišķi industriālās valstīs. Enerģijas pielietojums telpu apkurei, apgaismošanai, atvēsināšanai, cilvēku un preču pārvadāšanai ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Arī preču rūpnieciskajā ražošanā plaši izmanto enerģiju, piemēram, kausēšanas, karsēšanas un mehāniskās apstrādes procesos. Lielākā daļa enerģijas tiek saņemta, izmantojot neatjaunojošos enerģijas resursus, tādus kā fosilais kurināmais un urāns. Visā produkta veidošanas un izmantošanas ciklā tiek lietota ļoti daudzveidīga un plaši sazarota enerģijas pakalpojumu sistēma. Pārtikas produktu ražošanā ( tehnikas izmantošana, minerālmēsli utt.), transportēšanā, pārstrādē, un iepakošanā, piemēram, tiek izmantots enerģijas daudzums, ko var saņemt no šī pārtikas produkta.…