Samērā nesen jauniešu dzīvē strauji ienācis paradums lietot enerģijas dzērienus. Savā darbā izvēlējos rakstīt par šo tēmu, jo vēlos vairāk uzzināt par šiem enerģiju dodošiem dzērieniem. Šo dzērienu veidu ir ļoti daudz. Vēlējos noskaidrot, kādas ir enerģijas dzērienu lietošanas sekas, vai tie var izraisīt veselības blakusparādības. Gribēju uzzināt, kā un cik lielā apjomā ražotājs dod norādījumus par šo dzērienu lietošanu un vai dzērienu lietotāji interesējas par šo informāciju.
Darba mērķis. Noskaidrot, vai cilvēki ir pietiekami zinoši un informēti par enerģijas dzērienu kaitīgo ietekmi uz cilvēka organismu.
Darba hipotēze. Enerģijas dzērieni nav vien spēka avots, bet gan atkarību izraisošs dzēriens.
Darba uzdevumi:
1.Izpētīt pieejamo literatūru par enerģijas dzērieniem.
2.Uzzināt kādas ir sekas un simptomi lietojot enerģijas dzērienus.
3.Iepazīties ar enerģijas dzērienu vēsturi.
4.Iegūt plašāku informāciju par enerģijas dzērienu sastāvu un tā komponentiem.
5.Veikt aptauju par cilvēku attieksmi pret enerģētiskajiem dzērieniem.
Darba struktūra: darbs sastāv no ievada, septiņām nodaļām, četrām apakšnodaļām, secinājumiem, izmantotās literatūras, anotācijas, pielikuma.
Enerģijas dzērieni - pātaga organismam. Iedzerot vitaminizēto dzērienu, organismam papildus tiek piegādāti vitamīni. Ja organismam tie nav vajadzīgi - tiek izvadīti ārā. Šis dzēriens neļauj enerģijai izsīkt, ja organismam trūkst vitamīnu, bet pats par sevi kā stimulators nedarbojas. Visefektīgākie ir enerģijas dzērieni, kas satur dažādas stimulējošās vielas - kofeīnu, taurīnu, guarānu. Šīs psihostimulējošās vielas organismā darbojas kā pātaga, kas izdzen cilvēku un liek darīt vēl un vēl.…