Par pirmo enerģijas dzērienu tiek uzskatīts Irn-Bru (Sk. Pielikumā attēlu 001.), kurš pirmo reizi tika ražots 1901. gadā zem vārda Strachan's brew. 1946. gadā likums pieprasīja mainīt vārdu ”brew” (latv. brūvēt), jo dzēriens tehniski nav brūvēts. Kompānijas priekšsēdētājs nāca klajā ar ideju mainīt nosaukumu uz fonētisko pareizrakstību, nosaucot to par Irn-Bru.
1929. gadā Apvienotajā Karalistē Lucozade Energy (Sk. Pielikumā attēlu 002) tika ieviests kā slimnīcas dzēriens, kas palīdzot ātrāk izveseļoties, taču vēlāk tas tika uzskatīts kā enerģijas dzēriens, kas atjaunos zaudēto enerģiju.
Sešdesmito gadu sākumā Japānā radās pirmais enerģijas dzēriens, dēvēts par Lipovitan. (Sk. Pielikumā attēlu 003). Dzēriens ir īpatnēji dzeltenā krāsā, kas tika pārdots, lai atvieglotu fizisko un garīgo nogurumu. Angliski runājošās valstīs šo pašu dzērienu sauc par Libogen un Livita.
1965. gadā radās arī pirmais dzēriens, kas tika domāts sportistiem, lai uzlabotu viņu sniegumu, ko nosauca par Gatorade (Sk. Pielikumā attēlu 004). To izgudroja priekš Floridas Universitātes futbola komandas, zināma kā Gators (Sk. Pielikumā attēlu 005) . Tiek apgalvots, ka ingredienti tika izrēķināti tā, lai paredzētu mitrināšanas uzlabošanu un pagarinātu veiktspējas laiku.
1982.gadā austrālietis Dītrihs Matešics (Sk. Pielikumā attēlu 006), būdams Honkongā, nogaršoja vietējo tonizējošo dzērienu un atveda šo ideju uz rietumu valstīm. 1984.gadā viņš nodibināja pirmo uzņēmumu, kas ražoja enerģijas dzērienus – populāro Red Bull (Sk. Pielikumā attēlu 007).
1985. gadā ASV ienāca kompānija ar nosaukumu Jolt Cola (Sk. Pielikumā attēlu 008), kura savu marketinga stratēģiju virzīja uz dzēriena kofeīna saturu. Tas bija kā norēķinu līdzeklis, lai veicinātu modrību. Sākotnējais devīze bija "Tikai cukuru un divreiz kofeīnu!" …