Palīdzības iespējas no psiholoģiskā viedokļa
1. Var meklēt psihologa vai psihoterapeita palīdzību. Protams, tas nebūt nav viegli, jo bieži, izšķiroties par sava bērna veselību, mātei ir jāsāk ar sevi. Tikai veselai un laimīgai mātei ir laimīgs un vesels bērns. Ir svarīgi, lai tieši šāda māte palīdzētu bērnam atklāt pasauli, un labāk, lai pasaule bērnam būtu krāsaina.
2. Latvijā ir iespēja iziet speciālu programmu kursu, kurš domāts vecākiem, lai uzlabotu vecāku–bērnu attiecības, saprastu savu bērnības pieredzi un to, kā tā ietekmē viņu attiecības ar bērnu. Šāds programmu kurss ir pieejams psiholoģiskās palīdzības centros.
3. Pieaugušais, kurš slimo ar elpošanas sistēmas traucējumiem, arī var meklēt psihologa vai psihoterapeita palīdzību, lai izprastu, kas tieši uztur saslimšanu un kas ietekmē saslimšanas paasināšanos.
Ārstēšana
Rietumu medicīna uzsver pilnvērtīgas elpošanas nepieciešamību, lai nodrošinātu organisma optimālu funkciju.
Fizioterapijas nozares zinātniskie pētījumi ir apstiprinājuši, ka elpošanas stereotipa korekcija ir svarīga gan pie dažādām elpošanas sistēmas slimībām, gan sirds un asinsvadu slimībām, gan krūšu kurvja un mugurkaula slimībām (piem., skolioze). Aizvien vairāk novērojumu liecina, ka elpošanas stereotips un tā kontrole mainās ilgstoša vai pārmērīga ārēja stresa vai iekšēja sasprindzinājuma gadījumā. Līdz ar to elpošanas stereotipa korekcija ir būtiska veselības uzlabošanas un profilakses sastāvdaļa.
…