Secinājumi
Latvijā ir nodrošināti tādi nepieciešamie priekšnosacījumi e-komercijas attīstībai kā sakaru tīkla pārklājums visā Latvijas teritorijā, augsts Interneta ātrums, sasniegts pietiekams Interneta lietotāju skaits.
Lai gan vietējie uzņēmumi ir visai kūtri e-komercijā, lielāka uzticība no iedzīvotāju puses ir vietējiem e-komersantiem, jo apmēram 80% gadījumos preces vai pakalpojumi ir iegādāti pie Latvijas tirgotājiem, kas ir viens no augstākajiem rādītajiem Eiropā.
Latvijas uzņēmumi ir vieni no neaktīvākajiem e-komercijā Eiropas Savienībā gan saņemot pasūtījumus, gan arī veicot pirkumus caur Internetu.
Latvijā elektroniskās komercijas attīstību veicina Ekonomikas ministrija, kas īsteno dažādas programmas, kā arī sadarbojas ar tādām organizācijām kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA), kuras organizē dažādus seminārus un informācijas dienas, lai veicinātu informācijas sabiedrības izveidošanu un attīstību.
Elektroniskās komercijas galvenās attīstības problēmas Latvijā ir mazais skaits mazo un mikro uzņēmumu, mazais iekšējais tirgus, kreativitātes un riskēt vēlmes trūkums Latvijas iedzīvotāju vidū, informācijas trūkums par e-komercijas priekšrocībām gan starp uzņēmumiem, gan patērētājiem, kā arī pircēju neuzticība e-komercijai.
…