Izstrādājot šo darbu, autors ieguva priekšstatus par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu kaitīgo ietekmi uz cilvēku veselību un apkārtējo vidi, to daudzumu Latvijā un pavisam nelielo Latvijas pieredzi to apsaimniekošanā. Autors arī iepazinās ar dažādiem statistikas datiem un ar Eiropas Savienības Direktīvām 2002/96/EC un 2002/95/EC par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanu, kas jau ir jāpilda arī Latvijai, kā arī ar Latvijas Republikas likumu un Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanu, to ražotāju un izplatītāju atbildību un pienākumiem.
Darba gaitā tika izpētītas ES Direktīvas un Latvijas Republikas likumi un Ministru kabineta noteikumi, izvērtējumi par ES Direktīvu prasību ieviešanu Latvijā, publikācijas Latvijas preses izdevumos, tika izmantota informācija no Interneta un interviju ar vides speciālistiem materiāli.
Darbā apzināta situācija, kāda ir Latvijā elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanā, šo atkritumu apsaimniekošanas iespējas un vērtēta iespējamā šo atkritumu apsaimniekošanas attīstība.
Autors sniedzis savu personisko vērtējumu par augstāk minētajiem jautājumiem un secinājumus, kā arī priekšlikumus elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas pilnveidošanai un uzlabošanai. Akcentētas arī iedzīvotāju tiesības un loma elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanā.
Zinātniski pētnieciskā darba tēma ir aktuāla, jo pēdējos trīsdesmit gados pasaulē, Eiropā un arī Latvijā vides aizsardzības politikas īstenošanā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta atkritumu samazināšanai un to pārdomātai apsaimniekošanai. Šajā sakarā tiek ievesti arvien jauni principi, piemēram, ražotāja atbildības princips, princips „piesārņotājs maksā” un citi. Būtisku daļu atkritumos veido elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi, kuru sastāvā ir dažādas bīstamības vielas – gan bīstamas (svinu vai kadmiju saturošas detaļas u.c.), gan nebīstamas (plastmasas vai metāla detaļas u.c.).
Eiropas Kopienas ietvaros, kuras dalībvalsts no 2004.gada 1.maija ir arī Latvija, ir pieņemtas vairākas direktīvas un lēmumi, kas nosaka prasības elektriskajām un elektroniskajām iekārtām un to atkritumu apsaimniekošanai.…