Grieķu vārda "enerģija" nozīme ir spēks un darbība. Cilvēks bez šī spēka vairs nevar iztikt. Enerģētika ir nacionālās ekonomikas sektors, kas ietver enerģijas resursu izpēti, ieguvi, enerģijas ražošanu, elektropārvadīšanu un enerģijas realizāciju. Elektroenerģētika - tā ir ne tikai termostacijas un elektrostacijas, elektrolīnijas un apakšstacijas, bet arī cilvēki un viņu ekonomiskās intereses.
Elektrību ir iespējams iegūt dažādos veidos, kā pirmo minēšu tās iegūšanu ar vēja palīdzību (ražo vēja ģenerators), ar ūdens palīdzību (ražo hidroelektrostacija), ar tvaika dzinēju, ar iekšdedzes dzinēja palīdzību.
Elektrības nozīme pasaulē ir milzīga, jo ar to tiek darbinātas daudzas ražošanas iekārtas, apgaismes ķermeņi, sildītāji (apkure), elektroierīces un elektromotori, mūsdienās bez tās nebūtu iespējams pilnvērtīgi dzīvot un virzīt pasaules attīstību.
Pirmsākumos elektrību sāka ražot ar ūdeni, vēlāk ar vēju, tvaika dzinēju un tikai tad ar iekšdedzes dzinēja palīdzību.
Šajā darbā es rakstīšu par elektrības vēsturi Latvijā.
Mērķis:
Izpētīt esošos materiālus par elektrības vēsturi Latvijā.
Uzdevumi:
1.Iegūt un apkopot informāciju par elektrības vēsturi Latvijā,
2.izpētīt, kāpēc elektrība ir neatņemama cilvēku dzīves sastāvdaļa,
3.atspoguļot elektrības radītos “+” un “-” ikdienas dzīvē.
Šo tēmu es izvēlējos tāpēc, ka visi taču nezina elektrības vēsturi Latvijā, un tas ir ļoti interesanti uzzināt kā ir cēlusies viena no mūsu neatņemamajām dzīves sastāvdaļām.
Man liekas, ka šī tēma ir ļoti interesanta, jo tagad mūsu dzīvē bez elektrības ir grūti iztikt.
Vārdu skaidrojums:
1.„TES” – Termoelektrostacija,
2.„HES” – Hidroelektrostacija,
3.„VES” – Vēja elektrostacija.…