Atjaunojamie energoresursi.
1. Ja ir slodzi izturīgs jumts, kas vērsts uz dienvidu pusi, tad var uzstādīt saules kolektorus, kas izmanto saules starojumu, lai sagatavot siltu ūdeni, vai fotoelektriskos paneļus, kas ražo elektroenerģiju;
2. Pie privātmājas var uzstādīt mazas jaudas, efektīvas vēja turbīnas, kas nodrošinās ar elektroenerģiju.
3. Lai apkurē izmantotu biomasu (malku, skaidu briketes vai granulas), ir nepieciešams atbilstošas jaudas katls, kā arī tas nedaudz tehniski jāpielāgo un jāpievieno pie esošās apkures sistēmas;
4. Siltumsūknis - sistēmā sākotnēji ir jāiegulda salīdzinoši daudz līdzekļu, taču patērējot nelielu elektroenerģijas daudzumu, tas gan apsildīs māju ziemā, gan atdzesēs to vasarā. Tā kā zemes siltumsūknis izmanto termālo enerģiju, tad būs nepieciešama lielāka zemes platība horizontālajam siltumsūknim vai dziļāki urbumi vertikālajam.
3. Secinājumi.
Lai paaugstinātu energoefektivitāti vispirms ir nepieciešams izvērtēt visus siltuma zudumus ēkai, lai konkrēti zinātu kādi ir nepieciešamie pasākumi, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti.
Energoefektivitāti var ietekmēt pat vis mazākie sīkumi, tāpēc taisot jaunu ēku vai renovējot jau esošu būvi visas lietas ir jādara ar rūpību un apzinoties katras izdarītās lietas ietekmi uz turpmāko ēkas mūžu.
…