Vienlaikus Vācijas pārtikas tirgus ir samērā konservatīvs, un, ja ir vēlme startēt ar unikālu produktu, kas vāciešiem būtu jauns, no sākuma ir jāizpēta tirgus niša.
Zemo cenu (discount) veikali Vācijā šobrīd ir sasnieguši savas popularitātes zenītu. Aptuveni 40% pārtikas produktu tirgu Vācijā dominē zemo cenu veikalu tīkli kā Aldi, Lidl, PennyMarkt, Netto utt. Pārtikas produktu veikali Vācijā nopelna tikai pateicoties lielajiem apgrozījumiem, jo peļņas procents ir minimāls.
Ņemot vērā lielo konkurentu skaitu ir jāapzinās laikietilpīga darba ieguldīšana piedāvājumu izveidē, lai ieinteresētu potenciālos partnerus un klientus ar savu produktu un darbības veidu, kas spētu būt kā nozīmīga priekšrocība AS Cēsu alus produkcijas izvēlē. Laicīga potenciālo klientu apzināšana un sagatavošanās prezentācijām un darījumiem ļaus mērķtiecīgi un saprotami apgūt konkrēto tirgu.
Ņemot vērā Vācijas ekonomikas struktūru, psiholoģiju un attīstības prognozes, Latvijas uzņēmumiem vislabākās iespējas iekarot Vācijas tirgu ir ar principiāli pilnībā jauniem produktiem un pakalpojumiem, vai arī izejot uz konkurenci cenā.
Pārtikas nozarē Latvijas priekšrocība ir uztura tradīciju un garšas izjūtas līdzība starp Vācijā un Latvijā lietoto uzturu. Bet tajā pat laikā jāņem vērā, ka pārtikas tirgus ir ļoti piesātināts un ar lielu cenas konkurenci.
Mans izvērtējums AS Cēsu alum būtu tomēr pozitīvs. Ar tik lielu pieredzi alus ražošanā un tik lielo sortimentu, kā Cēsu alum pilnīgi iespējams būtu startēt Vācijas tirgū un konkurēt ar citiem dalībniekiem.
…