SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Studiju projekta izstrādes gaitā ir izdarīti sekojoši secinājumi:
1. Onkoloģisko saslimšanu cēloņi vēljoprojām nav pilnībā izpētīti, tādēļ nav iespējams precīzi noteikt, kāds cilvēku dzīvesstils var aizkavēt to veidošanos.
2. Tikai 10% gadījumos onkoloģiskās saslimšanas ir ģenētiski iedzimtas, tādēļ cilvēkiem ar savu dzīvesstilu ir iespējams daļēji samazināt saslimšanas risku.
3. Vīrieši ar onkoloģiskajām saslimšanām slimo par 20% vairāk nekā sievietes.
4. Ādas vēža forma "melanoma" ir visvairāk progresējošā vēža forma.
5. Dānija ierindojas 1. vietā saslimšanā ar vēzi, savukārt Latvija ierindojas 35. vietā.
6. Vīrusu, kas iznīcina vēža šūnas, nekaitējot veselajām šūnām (Rigvir), atklāja Latvijas zinātniece Aina Muceniece.
7. "Rigvir" ir pirmais ģenētiski nemodificētais vīruss pasaulē, kas tiek izmantots vīrusu terapijā.
8. Apskatot onkoloģisko saslimšanu rādītājus, saslimšana ar vēzi palielinās attīstītajās valstīs, kurās ir augsts iedzīvotāju ienākumu līmenis;
9. Pēc tirgus ietilpības noteikšanas metodes “Rigvir” potenciālo lietotāju skaits Dānijā ir aptuveni 12 tūkstoši iedzīvotāju un Dānijas tirgus ietilpība sastāda vairāk kā 25 miljonus eiro.
10. Medikaments “Rigvir” Dānijas tirgū varētu tikt virzīts, izmantojot tiešo medikamenta eksportu, kā arī izmantojot sadarbības partnerus;
11. Medikaments “Rigvir” ir pieejams Eiropas tirgū, tomēr vēl nav izveidota pilnīga pārstāvniecību un informācijas aprites sistēma, kas aptvertu visu Eiropas Savienību, lai medikaments tiktu efektīvāk izplatīts;
12. Dānijā Latvijas Viroterapijas pārstāvniecības uzdevumus pašlaik veic viens sabiedriskais pārstāvis, kas nenodrošina pilnvērtīgu medicīnas iestāžu un pacientu informētību par medikamentu.
13. Ik gadu norisinās dažādas starptautiskas konferences, izstādes un semināri, kur medikaments “Rigvir” var tikt prezentēts un iepazīstināts plašākai sabiedrībai.
…