Fizisko un juridisko personu savstarpējās attiecības un tiesības, gadījumos, kad tās ir aizskartas, apstrīdētas vai nonākušas pretrunā ar likumiem, pamatos regulē civilprocesa likums un kriminālprocesa kodekss.
“Kriminālprocesa uzdevums ir ātri un pilnīgi atklāt noziegumus, noskaidrot vainīgos un nodrošināt likumu pareizu piemērošanu, lai katra persona, kas izdarījusi noziegumu, tiktu taisnīgi sodīta un neviens nevainīgais netiktu saukts pie kriminālatbildības un notiesāts”1.
Lai šos uzdevumus sekmīgi atrisinātu, ir jāpierāda lietas faktiskie apstākļi. Visi šie apstākļi ir jānoskaidro objektīvi patiesi, pilnīgā saskaņā ar to, kas bijis vai ir īstenībā. Pierādīšanas process sastāv no pierādījumu savākšanas, procesuālās nostiprināšanas, pārbaudes un novērtēšanas.
Kā viens no pierādījumiem, minētajiem Latvijas Kriminālprocesa kodeksā ir eksperta atzinums. Lai ekspertīzes materiālus varētu pilnībā izmantot kā pierādījumu, jāievēro kodeksā noteiktie nosacījumi, tai skaitā nosūtīšanas ekspertīzei kārtība.…