Studiju kursā „Izglītības filozofija” mēs, Maģistra akadēmiskās studiju programmas „Tiesību zinātne” maģistranti, apgūstam vairākus tematus, daudzus izglītības filozofijas jautājumus. Svarīgākie no tiem, pēc autores domām, ir filozofijas pamatidejas, izglītības ētika, pieaugošo izglītības filozofija, pašizglītība u.c.
Pats par sevi saprotams, ka katram maģistrantam ir individuāla pieeja dažādiem tematiem. Tā ir nevilša un atkarīga no vairākiem faktoriem.
Autore izvēlējās tādu referāta tematu kā „Eksistenciālisma pārstāvju uzskati”, jo vairāku saistošu un lietderīgu tematu vidū jautājums par eksistenciālisma mācību ir visinteresantākais un filozofiskākais.
Referāta mērķis ir izpētīt eksistenciālisma filosofijas būtību caur šīs mācības filosofu atziņām.
Referāta uzdevumi:
apskatīt eksistenciālisma filozofijas jēdzienu un tās pamatkategorijas;
iezīmēt dāņu reliģiozā filozofa S.Kirkegora ideju īpatnības;
aprakstīt M.Heidegera pamattēmas – pasauli un cilvēku laikā.
aplūkot apzīmējuma „eksistenciālisms” autora un eksistenciālisma aistāvja Ž.P.Sartra dzīves gaitu un mācību;
izpētīt ievērojama franču eksistenciālista A.Kamī uzskatus caur viņa esejām.
Pētījuma metodes: teorētiskās literatūras analīze; interneta resursu pētīšana; aprakstošā, salīdzinājuma metode, vēsturiski loģiskā metode. Referāta raksturs ir teorētisks, galveno uzmanību veltot eksistenciālisma pārstāvju idejām, mācībām, teorijām un priekšlikumiem. Referāta izstrādāšanā tika izmantoti desmit literatūras avoti, no kuriem četri ir grāmatas un seši – interneta resursi. …