Ekonomiskā drošība ir aizsardzība un imunitāte pret ārējiem draudiem un riskiem, kuri var būtiski ietekmēt uzņēmuma, sabiedrības vai personas ekonomisko stāvokli. Ar ekonomisko stāvokli jāsaprot indivīda materiālais nodrošinājums un uzkrājumi.1 Gan indivīda, gan uzņēmuma ekonomisko drošību var ietekmēt vairāki faktori, piemēram, dažādi tehniskie draudi, kriminālie draudi, dabas stihijas, sociālie faktori, politiskā situācija utt. ekonomisko drošību veido vairāku faktoru kopums- materiālo resursu drošība, prognozējami un stabili ienākumi, kas garantē, ka būtisku apdraudējumu rašanas gadījumos indivīda materiālais stāvoklis paliks stabils utt.
Ienākumu nepietiekamība un ienākumu nepastāvīga saņemšana ir viens no galvenajiem nedrošības iemesliem, jo tas ierobežo indivīda iespējas ietekmēt savu dzīvi un izpildīt uzstādītos mērķus. Šobrīd, kad valsts ekonomikā nav vērojama cenu stabilitāte, indivīdam papildus nedrošību rada tieši šīs cenu svārstības. Materiālās situācijas nestabilitāte ir tā, kas šo situāciju tikai pastiprina, liekot domāt, ka ar gaidāmajām grūtībām nebūs iespējams tikt galā. Tās automātiski cilvēkos rada tādu kā nolemtības sajūtu.
Ekonomiskās drošības būtību var definēt kā ekonomikas un varas institūtu stāvokli, kad tiek nodrošināti nacionālo interešu garantēta aizsardzība, politikas sociāls virziens, pietiekams aizsardzības potenciāls un virkne citu aspektu pat iekšējo un ārējo procesu attīstības nelabvēlīgos apstākļos.…