Ekonomika ir cieši saistīta ar tautsaimniecību un ekonomikas zinātnēm. Tautsaimniecība ir dažādo valsts saimniecības nozaru, jomu, kā arī cilvēka visu veida savstarpēji saistīts komplekss, kas sevī aptver vēsturiski izveidojušos ražošanas, maiņas, sadales un patēriņa sistēmas katrā konkrētā zemē.
Katras valsts tautsaimniecības augšupeju atspoguļo nacionālā kopprodukta u. c. apkopojošo rādītāju pieaugums kādā noteiktā laika periodā. Par tautsaimniecības attīstību liecina kapitālieguldījumu un darba ražīguma palielināšanās, reālās darba algas un vispārējā dzīves līmeņa paaugstināšanās, kam par pamatu ir dažādi priekšnosacījumi, piemēram, augsts tautas izglītības līmenis, lieli uzkrājumi investīciju finansēšanai, labi izveidota infrastruktūra, zinātnes un tehnikas sasniegumu izmantošana u. c.
Runājot par ekonomikas zinātnēm var teikt, ka tās ir zinātņu kopums, kas pētī pasaules, valstu, reģionu un atsevišķu uzņēmumu attīstības likumsakarības. Pie ekonomiskajām zinātnēm var pieskaitīt ekonomikas teoriju, kas sevī ietver makroekonomiku un mikroekonomiku, kā arī statistiku, finanšu grāmatvedību un vadības grāmatvedību, vadībzinību, ekonomisko analīzi, uzņēmējdarbības ekonomiku u. c.1 …