Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:841682
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Ekonomikai nenoliedzami ir vistiešākā un vislielākā ietekme uz katra cilvēka dzīves kvalitāti, ja neskaita karus, dabas stihijas un slimību epidēmijas, un pat arī šo force majeurre izraisīto seku apjoms un sabiedrības spēja tās pārvarēt ir atkarīga no valsts ekonomiskā stāvokļa. Cilvēka dzīves kvalitāti nosaka tas, cik pilnīgi tiek apmierinātas viņa vajadzības. Tiklīdz kā netiek apmierināta kāda no cilvēka pamatvajadzībām, rodas sociāla problēma, un tās risināšanā tiek iesaistīti sociālā darba speciālisti. Jo sliktāka ir ekonomiskā situācija valstī, jo vairāk pazeminās iedzīvotāju dzīves līmenis, rodas vairāk sociālo problēmu. Līdz ar to būtu nepieciešams vairāk līdzekļu sociālajam darbam, taču tās pašas sliktās ekonomiskās situācijas dēļ arī šo līdzekļu daudzums samazinās, kas vēl jo vairāk pazemina dzīves kvalitāti, it īpaši iedzīvotāju riska grupām. Pasaules ekonomikā, līdzīgi kā visās citās dzīves jomās, notiek ļoti spēcīga globalizācija.
Ekonomiskās globalizācijas process tiek gan vainots par tā nekontrolējamību un nevienlīdzīgo ietekmi uz dažādu iedzīvotāju grupu un reģionu attīstības spējām, gan atbalstīts kā ilgtspējīgas attīstības pamats. (3., 29.lpp.) Ekonomiskā globalizācija rada gan vinnētājus, gan zaudētājus, tāpēc būtiski ir runāt ne tikai par nabadzības izskaušanas nepieciešamību, bet arī par nevienlīdzības pieaugumu, kuru sekmē tirgus ekonomikas samazināta kontrole, kas savukārt veicina ekonomiskās varas un labklājības koncentrāciju noteiktu iedzīvotāju grupās un valstīs. (3., 57.lpp.)

Ekonomisko faktoru pozitīvā ietekme uz sociālo darbu
1995. gadā pieņemtajā Kopenhāgenas deklarācijā ir teikts: „Ekonomiskās darbības, ar ko indivīdi izsaka savu iniciatīvu un radošo garu un kas paplašina komunikāciju bagātību, ir sociālā progresa pamatbāze. Taču sociālo progresu nevar realizēt vienkārši ar tirgus spēka brīvu iejaukšanos. Sabiedriskā politika ir nepieciešama, lai labotu tirgus kļūdas, lai uzlabotu tirgus mehānismus, lai paturētu sociālo stabilitāti un radītu nacionālu un starptautisku ekonomisko vidi, kas veicinātu attiecīgo izaugsmi globālā mērogā” (1.,58.lpp.) …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties