Analizējot zinātniski metodisko literatūru un citus literatūras avotus var secināt, ka, lai organizējot ziemas Olimpiskās spēles augstā līmenī ekoloģiski izglītot un informēt ir nepieciešams piesaistīt speciālas organizācijas un struktūrvienības. Piemēram 2010.gada ziemas Olimpisko spēļu izglītošanai ekoloģijas jautājumos, kas notika Kanādā, Vankūverā, tika piesaistīta universitātes zinātnieku grupa.
Tāpatās arī 2014.gada ziemas Olimpiskās spēles Sočos tika izveidots “Zinātniski izglītojošais centrs ekoloģijā”, kurā tika piesaistītas vadošās Krievijas augstākās izglītības iestādes un zinātniski pētnieciskie institūti ekoloģijas jautājumos. Šādu izveidoto centru uzdevumi ir saistīti ne tikai ar zinātnisko jautājumu risināšanu, bet arī ietilps ekoloģiskās izglītības programmu apgūšana attiecīgo kvalifikācijas speciālistu izglītošanai, kas nodarbojās ar Olimpisko sporta objektu būvniecību.
Secinājumi
Analizējot zinātniski metodisko literatūru un citus literatūras avotus var secināt, ka, lai organizējot ziemas Olimpiskās spēles, ir nepieciešams pievērst lielu uzmanību ekoloģiskajiem jautājumiem, kas saistīti ar:
• negatīvā iedarbība uz globālajām klimata izmaiņām, kas ietekmē ziemas Olimpiskos sporta veidus;
• sportisko aktivitāšu ekoloģiskās drošības nodrošināšana, kas saistās kā ar cilvēku, tā arī ar dabas drošību;
• ekoloģiskais mārketings, menedžments un ekoloģiskās zināšanas, pilsētas – organizatora ekoloģiskās īpatnības.
…