Ievads
Mūsdienu attīstītajā tehnoloģiju brīnumu pasaulē galvenais cilvēku motīvs ir nodrošināt savu izdzīvošanu, kā arī tiekšanās pēc iespējas lielākas dzīves kvalitātes un labklājības. Lai atvieglotu savu ikdienas soli, cilvēki sava intelektuālā potenciāla rezultātā radījuši dažādus zinātniskus sasniegumus. Pateicoties tam, samazināta ir cilvēku darbaspēka loma, kas aizstāta ar dažādām mašīnām un robotiem. Cilvēku labklājība lielā mērā ir bijusi un vēl joprojām ir atkarīga no dabas resursiem. Valstis, kuras bagātas ar derīgiem izrakteņiem, ir vienas no turīgākajām pasaulē. Tajā pašā laikā, attīstoties zinātnei, arī cilvēku veselība uzlabojusies un līdz ar to krasi palielinājies Zemes iedzīvotāju skaits, kas savai izdzīvošanai izmanto gan augu, gan dzīvnieku pasaules produktus.
Taču, ņemot vērā uzplaukumu un ekonomiskā līmeņa paaugstināšanos, cilvēkus sākuši nodarbināt jauni, ļoti nopietni globāla rakstura jautājumi. Dažādi pasaules reģioni ik dienas saskaras ar dažādām dabas kataklizmām. Straujiem tempiem izmainās klimats, aktuāla kļuvusi globālās sasilšanas un ozona slāņa noārdīšanās problēma. Pasaule cieš no viesuļvētrām, plūdiem, negaidītiem sniegputeņiem reģionos, kur līdz šim tas nav bijis raksturīgs. Ledāji kūst, un ir reģioni, kas strauji pārtuksnešojas. Līdzās šīm problēmām satraucošas ir gaisa un ūdens piesārņojuma problēmas. Tajā pašā laikā neatjaunojamo dabas resursu apjomi rūk, izmirst dažādas augu un dzīvnieku sugas.
Cilvēkiem arvien acīmredzamākas kļūst apkārtējās vides problēmas. Pasaules dienaskārtībā nonācis ekoloģijas jautājums. Taču apzinoties jebkuru problēmu, nepieciešams apzināt tās cēloņus, lai meklētu risinājumus. Bet vai cilvēks ir spējīgs cīnīties ar dabu?
Ekoloģija un ar to saistītais problēmjautājumu loks līdzās citām cilvēkiem svarīgām problēmām kļuvis aktuāls cilvēku domāšanā. Radušās jaunas idejas un vērtības, kuras tiek attīstītas un popularizētas. Jauno ideju vārdā aktivizējušās kustības, kas arvien paplašina savu atbalstītāju loku. Tā ir salīdzinoši jauna sfēra, kas savu vietu iemantojusi arī politikas filozofijā.
Šī pētījuma mērķis ir noskaidrot, kādi ir galvenie ar ekoloģiju saistīto problēmu cēloņi un kādas ir to risināšanas iespējas (ja tādas ir), veroties no politikas filozofu skatupunkta.
…