Secinājumi
1. Eiropas Savienības vienotais tirgus ir Eiropas starpvalstu zona, kurā notiek brīva precu un pakalpojumu, kapitāla, darbaspēka un naudas kustība.
2. Taču brīvās preču un ražošanas faktoru kustības, kā arī brīvu preču, pakalpojumu, kapitāla, darbaspēka kustības ieviešanai vienotā tirgū bija raksturīgs lēns progress.
3. Eiropas Savienības vienotais tirgus ietver daudz plašāku nozīmi par brīvu kustību tās robežās, vienotais tirgus ietver izglītības, veselības, dabas aizsardzības un daudzas citas jomas, kas veido sabiedrību, kas ir jāpielāgo savstarpējām valstīm, lai vienotā tirgus mērķi tiktu pilnībā īstenoti.
4. Divdesmit septiņu valstu uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēmas darbojas ļoti dažādi. Tas uzņēmumiem rada fiskālus šķēršus, kas kavē un nereti liedz īstenot pārrobežu darbības. Tāpēc vienotā tirgus pilnvērtīgas funkcionēšanas izveidošanas procesā ir jāievieš vienota nodokļu sistēma.
5. Iekšējais tirgus ir viena no Eiropas Savienības svarīgākajām un pastāvīgajām prioritātēm.°
6. Eiropas Savienības vienotā tirgus mērķis ir ekonomikas izaugsme, jaunu darba vietu radīšana un kopējā tirgus konkurētspējas paaugstināšana.
7. Iekšējā tirgus programmas īstenošana nekādā ziņa nav pieskaitāma pie pabeigtajiem Eiropas integrācijas posmiem, kaut arī „oficiālais datums”- 1992. gada 31. janvāris- sen pagājis.
8. Četru brīvību- personu, preču, pakalpojumu un kapitāla brīvas kustības- ieviešanu kopīgajā iekšējā tirgū drīzāk var apzīmēt par pastāvīgi noritošu procesu.
…