Nobeigums
Autori uzskata, ka galvenie Eiropas Savienības sankciju ieviešanas iemesli pret Krievijas Federāciju ir vērsti, lai ietekmētu Krievijas uzvedību starptautiskajā vidē, sniegtu atbalstu Ukrainai, ietekmētu Krievijas ekonomisko stāvokli. Ņemot vērā, ka Krievija ieņem svarīgu lomu starptautiskajā vidē, Eiropas Savienība, autoruprāt, cenšas parādīt, ka valstīm ir jāsadarbojas, lai radītu drošu, vērtīgu politisko , ekonomisko vidi gan starptautiskā līmenī gan valstu iekšējā līmenī, galvenokārt radot sabiedrībai stabilitāti un demokrātisku varu.
Galvenie Eiropas Savienības sankciju virzieni, autoruprāt, ir vērsti, lai destabilizētu radušos situāciju Ukrainā, izmantojot dažādus varas instrumentus ekonomiskajā vidē, ierobežojot Krievijas varu un varas orgānus, arī to rīcības visatļautību. Kam par pamatu var ņemt Eiropas Savienības oficiālā vēstneša padomes lēmumu 2014/659/KĀDP, kura galvenie virzieni ir vērsti uz ekonomikas, tirdzniecības ierobežojumiem.
NATO un Krievijas attiecības kopš Aukstā kara beigām ir izgājušas dažādus attīstības posmus, un pēc kopumā veiksmīga dialoga un sadarbības tās ir nonākušas faktiskā pretstatā. Attiecību dinamika liecina par skaidru attiecību cikliskumu spektrā starp sadarbību un konfliktiem, tāpēc var prognozēt atkārtotu pakāpenisku attiecību uzlabošanos un paplašināšanos. Attiecību uzlabošanās paredzama, Krievijai nemaz neveicot pasākumus ne Ukrainas, konfliktu risināšanā, ne citos būtiskos jautājumos: NATO visticamāk pieņems valstīs esošo situāciju par faktisku ilgtermiņa stāvokli (vienlaikus gan formāli uzturot pārmetumus Krievijai).
…