Mans kursa darbs saucās “ES tiešo investīciju piesaiste Latvijai” un darbs sastāv no 24 lapaspusēm. Tajā es izvirzīju sev mērķi veikt valsts investīciju politikas analīzi un saprast investīciju lomu mūsū valstī. Darbā es esmu pieminējusi arī kādas ir izveidotas Latvijai domātās investīciju programmas un tas nozares, kur galvenokārt ir vajadzīgs finansējums.
Darbā es apskatīju investīciju veidus un avotus, piesaistīšanas kritērijus, kā arī aprakstīju ES struktūrfondus.
Mūsdienu veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai un tālākai attīstībai lielākajai daļai uzņēmumu ir nepieciešamas investīcijas. Līdz ar to Latvijā arvien vairāk tiek izveidoti uzņēmumi, kas sniedz finansiālu atbalstu šiem uzņēmumiem, investējot tajos gan finansiālos līdzekļus, gan arī darbu, kas ļauj šiem uzņēmumiem augt un radīt jaunas darba vietas, tādējādi attīstot arī savu valsti.
Sakarā ar Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā 2004.gada 1.maijā, daudzi sāka domāt par to, kā mēs – latvieši – dzīvosim talāk. Protams, tam ir savas pozītīvas un negatīvas puses.
Iestāšanās ES ir pieraksts lielajā darba tirgū. Tas ne tikai uzlabos valsts ekonomisko attīstību. Savienojoties ES, Eiropas valstis rada ekonomisko megakompleksu, kas varēs konkurēt ar ASV, Japānu, Singapūru un citam valstīm.
Pastāv pārliecība par to, ka Latvijai jau ir viss nepieciešamais ārzemju investīciju piesaistei. Investīcijas piesaista, piemēram, ģeogrāfiskais stāvoklis, transporta infrastruktūra, osta, Rīgas starpvalstu aeroports, nodokļu atlaides un tas, ka Latvijas iedzīvotāji pārvalda svešvalodas (vismaz cītīgi tos māca)1.
Mans kursa darba mērķis ir izpētīt, kas ir investīcijas, kā tās tiek iedalītas, kā arī sniegt nelielu ieskatu par to cik liela loma ir investīcijām Latvijas ekonomikā.…