Eiropas Savienība ir Eiropas valstu politiska un ekonomiska alianse, kurai šobrīd ir 25 dalībvalstis. Eiropas Savienības mērķi:
likt pamatus ciešākai savienībai Eiropas tautu starpā;
nodrošināt savu valstu ekonomisko un sociālo progresu, kopīgi likvidējot barjeras, kas sadala Eiropu;
nepārtraukti analizēt un uzlabot savu tautu dzīves un darba apstākļus;
saskaņot rīcību, kas nodrošinātu vienmērīgu darījumu sfēras paplašināšanu, līdzsvarotas tirgus attiecības un godīgas konkurences apstākļus;
mazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības starp reģioniem;
ar kopīgi izstrādātas komercpolitikas palīdzību pakāpeniski likvidēt starptautiskās tirdzniecības ierobežojumus;
saglabāt un nostabilizēt mieru un brīvību.
Eiropas Savienības reģionālā politikai ir nepieciešama, lai novērstu dzīves līmeņa nevienlīdzību un nodarbinātības iespējas dažādos reģionos, kā arī aktivizēt reģionu konkurētspēju, izvairoties no subsidēšanas. Galvenie uzdevumi reģionālās politikas sekmīgai realizēšanai ir indivīdu, pakalpojumu, preču un kapitāla brīvas pārvietošanās nodrošināšana, firmu kontroles nodrošināšana, kā arī patērētāju interešu aizsargāšana. Līdz ar tirgus atvēršanu rodas risks, ka spēcīgākās dalībvalstis varētu pastiprināt savu uzplaukumu, kas notiktu uz vājāko dalībvalstu un mazāk attīstīto reģionu rēķina. Galvenais Eiropas Savienības tirgus pašreizējās nesakārtotības iemesls ir konkurētspējīga, kvalificēta cilvēku kapitāla, darba spēka trūkums vai tā aizplūšana uz citām valstīm. Strukturālie pasākumi ir nesuši milzīgas pārmaiņas ES dalībvalstu lauksaimniecības strukturālā pārveidošanā, atpalikušo reģionu attīstībā un infrastruktūrā.…