Pašu Eiropas Savienību raksturo vairāku līmeņu pārvaldība, kas sastāv no vairākām, savstarpēji saistītām un papildinošām administrācijām. To veido pārnacionālā līmeņa administrācija, kas aptver Eiropas Savienības institūcijās strādājošos. Pārnacionālā administrācija cieši sadarbojas ar katras dalībvalsts nacionālo administrāciju. Savukārt, saskaņā ar subsidiaritātes principu, ES nozīmīga loma ir atvēlēta arī reģionālajai un vietējai pārvaldei.
Eiropas Savienības institucionālajā sistēmā nozīmīga loma ir ierādīta dalībvalstu administrācijām, kuras ir atbildīgas par kopējo politiku ieviešanu un kontroli. Ieviešamā politika arī ir Eiropas Savienības galvenā ietekme uz nacionālajām administrācijām. Galvenā iezīme ir, ka dalībvalstu administrācijas joprojām raksturo institucionālo struktūru, civildienesta sistēmu un administratīvo kultūru daudzveidība.
Šajā referātā apskatīta pašas Eiropas Savienības administratīvā sistēma, ietekmes uz nacionālajām administrācijām vēsture un attīstība, kā arī Eiropas Komisijas sniegtie Progresa ziņojumi par Latvijas valsts sagatavošanās procesu un veiksmēm un neveiksmēm tajā.…