Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:598792
 
Vērtējums:
Publicēts: 04.12.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 24 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Apzīmējumu saraksts    4
  IEVADS    6
1.  TEORĒTISKĀ DAĻA    8
1.1.  Starptautisks konflikts    8
1.2.  Starptautiskas organizācijas    8
1.3.  Eiropas Savienība    9
1.4.  Eiropas Savienības ārpolitika un drošības politika    10
1.5.  ES politiskie instrumenti    12
2.  ANALĪTISKĀ DAĻA    14
2.1.  21. gadsimta starptautiskās sistēmas izaicinājumi ES    15
2.3.  Kosovas konflikts    18
2.4.  Krievijas – Gruzijas konflikts 2008.g    22
  SECINĀJUMI    27
  Izmantotie informācijas avoti    29
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
1) Hipotēze Eiropas Savienība īstenoja efektīvu rīcībaspolitiku Kosovas konflikta risināšanā tiek apstprināta, jo izvērtējot ES īstenotās misijas, pieteiktās prasības Kosovai ir palīdzējušas Kosovā cīnīties noziedzību un korupciju, kā arī attīstīja tirdzniecības jautājumus, nodrošināja darbinieku rekrutāciju, tiesu un drošības sistēmas sistēmas uzlabošanu.
2) Hipotēze Eiropas Savienība īstenoja efektīvu rīcības politiku Krievijas - Gruzijas konflikta risināšanā nav apstiprināta, jo izvērtējot ES rīcību, galvenokārt tā aizstāvēja tika Gruzijas ekonomiskās intereses, bet tā īsti netika nodrošinātas programmas, kuras stiprinātu valsts valdību un iekārtu.
3) Eiropas Savienība parasti izmanto ārpolitikas, ekonomiskos un diplomātiskos instrumentus, kur ar tādu līdzekļu palīdzību kā ieroču embargo, tirdzniecības, dipomātiskām un finansiālām sakncijām, lidojumu aizliegumiem u.c. līdzekļiem iespējams panākt efektīvu konfliktu risināšanu.
4) Eiropas Savienība ir noteikusi prioritātes Kosovā, kas stabilizēja un koordinēja rezultātu sasniegšanas procesus, tiesiskuma, minoritāšu aizsardzības, tirdzniecības u.c. prioritātes, kuras motivēja Kosovu ieviest jaunu tiesu struktūru, nodrošināt prokuratūru, cīnīties ar noziedzības, kara noziegumu un korupcijas, kā arī cilvēktiesību jautājumiem. Tika veikta arī tirdzniecības jomas uzlabošana.
5) Iepazīstoties un izpētot teorētisko literatūru par Eiropas Savienību kā starptautisku organizāciju, tiek secināts, ka ES izrāda iniciatīvu krīžu novēršanai un stabilizēšanai dažādos reģionos, realizējot un pildot miera misijas.
6) Tiek secināts, ka Krievijas – Gruzijas kara galvenie cēloņi bija – Gruzijas vēlēšanās nodibināt pastāvīgu kontroli Dienvidosetijā, Gruzijas vēlēšanās pievienot sev Dienvidosetiju uz etniska un teritoriāla pamata, kā arī Gruzijas ieinteresētība panākt kārtību separātiskajā Dienvidosetijā, jo Krievijas reakcija bija nepieņemama un apdraudēja Gruzijas suverenitāti, ko apstiprināja Krievijas karaspēka ilgstošā klātbūtne šīs valsts teritorijā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties