Secinājumi un priekšlikumi
1) Latvijai ir daudz priekšrocību, kas to padara par investīcijām pievilcīgu valsti: salīdzinoši lēts darbaspēks, labs ģeogrāfiskais izvietojums tranzītam.
2) Latvija par pievilcīgu investīciju objektu kļuva pēc iestāšanās Eiropas Savienībā ar tās brīvo kapitāla kustību.
3) Viena no galvenajām Latvijas problēmām ir ideju komercializācija, kas savukārt saistās ar finansējuma trūkumu un vājo sadarbību starp zinātni un biznesu. Līdzdalība ES Ietvara programmā un Konkurent spējas un inovācijas ietvara programmā spētu daļēji risināt šo problēmu, jo tā nodrošina projektu finansējumu, veicina zinātnes un izglītības sadarbību, kā arī paplašina sadarbības iespējas ar ārvalstu partneriem.
4) Lai stiprinātu konkurētspēju jaunajos ekonomiskajos apstākļos, Latvijai ir jāattīsta sava konkurences priekšrocība - inovācijas.
5) Investorus no kapitālieguldījumiem visupirms attur Latvijas šaurais iekšējais tirgus.
6) Latvijai vajadzētu domāt, kā piesaistīt investīcijas tieši ražošanā.
7) Lielākās sfēras, kurās tiek un tiks īstenotas ES fondu pārdale ir: Transports/Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, vide un uzņēmējdarbība/inovācijas
8) LIAA aptver lielu spektru ES struktūrfondu izlietošanā un īstenošanā.
9) Jāsamazina lielie birokrātiskie šķēršļi. Uzņēmēji nespēj orientēties neskaitāmajos dokumentos, kuri tiek prasīti no administrējošajām iestādēm.
10) Struktūrfondu apguvē vismaz kvantitatīvi mēs šobrīd esam vieni no līderiem starp jaunajām dalībvalstīm, bet Eiropas Komisijas programmās mums neklājas tik labi.
11) Palielināt banku atbalstu uzņēmējiem, kas ar ES finanšu palīdzību veido programmas mazu un lielu kredītu izsniegšanai uzņēmumiem.
12) Palīdzētu arī vairāk atklātības: lietotājiem draudzīga datu bāze, kurā būtu saraksti ar iesniegto projektu nosaukumiem un iesniedzējiem, arī apstiprinātājiem projektiem (kas pašlaik tiek publiskoti, bet ne viegli lietojamā formā). Līdzīgi kā publisko iepirkumu konkursos visi pieteikumu iesniedzēji zinātu savus konkurentus un viņu piedāvātās cenas.
…