Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:856321
 
Vērtējums:
Publicēts: 29.11.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Eiropas Savienības vēsture un tā būtība    4
2.  Sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā    7
2.1.  Latvijas un ES savstarpējo attiecību vēsture.    7
2.2.  Iestāšanās sarunas    8
2.3.  Likumu caurskatīšanas procedūra    8
2.4.  Sarunu posms    9
2.5.  Iestāšanās līguma projekta sagatavošana    10
2.7.  Iestāšanās līguma ratifikācija    10
2.8.  Iestāšanās līguma stāšanās spēkā    10
3.  Latvijas Integrācija Eiropas Savienībā    11
  Nobeigums    16
  Izmantotā literatūra    17
Darba fragmentsAizvērt

2000. gada 15. februārī ar Latvijas un 15 Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministru tikšanos Briselē oficiāli sākās sarunas par Latvijas uzņemšanu Eiropas Savienībā. Oficiālo iestāšanās sarunu uzsākšana ir nozīmīgs notikums Latvijas ceļā uz labklājību.*
Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā veicina stingri iedibinājies uzskats, ka iestāšanās Eiropas Savienībā Latvijai ir politiska un ekonomiska nepieciešamība, Latvijas drošības un valstiskās neatkarības saglabāšanas nosacījums. Sarunas starp Latviju un Eiropas Savienību par ciešāku ekonomisko un politisko attiecību iedibināšanu sākās jau pirms Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas 1991. gada augustā. No vienkāršu tirdzniecības līgumu noslēgšanas integrācijas process ir attīstījies līdz sarunām par institucionālu iestāšanos Eiropas Savienībā.
Pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, šī organizācija vairāk nekā desmit gadus iespaidoja mūsu valsti. Latvija ilgi gatavojas šim notikumam, izpildīja visus Eiropas Savienības noteikumus. Latvija ļava sevi kritizēt, regulēt, vērtēt un vadīt. Pēc visiem sagatavošanas posmiem Latvija kļūva par ES dalībvalsti, taču šim notikumam ir ilga vēsture, kas ir saistīta ne tikai ar Latviju.
Runājot par Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā, mums jāruna arī par Eiropas Savienības veidošanos un Eiropas valstu integrācijas procesu. Ideja par valstu sadarbību veidojas jau sen un attīstījas vairāku gadsimtu laikā. Un tieši Eiropas Savienība ir šis idejas rezultāts. Lai atbildētu uz jautājumu, ko Latvijai nozīmē Eiropas integrācijas process un tā rezultāts, ir jāsaprot, kas ir Eiropas Savienība.
Tādējādi, savā referātā es apskatīšu ne tikai Latvijas integrācijas procesus, bet arī Eiropas Savienības vēsturi un tā būtību.
Rakstot šo darbu, es gribu aprakstīt ES izveidošanas posmu un tā attīstību, kā arī izpētīt sarunas par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā un raksturot integrācijas procesus musu valstī.
* „Latvijas Integrācija ES”, BO SIA „Zinātņu Akadēmijas Ekonomikas institūts”, BO SIA „ZA EI”, Rīga, 2000 lpp.6
Eiropas Savienības vēsture un tā būtība
Eiropas Savienība ir vairāk saimnieciska nekā politiska orga­nizācija. Tās uzdevums ir veicināt preču, kapitāla un darbaspēka brīvu kustību starp ES dalībvalstīm. ES valstis ir pārliecinātas, ka ekonomiska labklajība un attīstība iedos mieru visām valstim. ES pamatā bija ideja par integrāciju, ar kuru palīdzību valstis sasniegs sadarbību un novērsis jauna kara draudus, jo 50.gados visi baidījas no jauniem konfliktiem. Neņēmot vērā to, ka veidojot Eiropas Savienību, Eiropa domāja arī par politiskiem faktoriem, tik un tā vairāk tiek akcentēti ekonomiskie mērķi. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties