Lai uzzinātu skolēnu zināšanas par Eiropās Savienību un uzklausītu viņu viedokli, kādā veidā skolēni vēlētos uzzināt vairāk informācijas par šo tēmu, un ko skolēni varētu iegūt Eiropas nedēļas laikā, veicu aptauju.
Aptaujāju skolēnus gan no pamatskolas, gan no vidusskolas. Tā kā mūsdienu jaunatne nav īpāši atsaucīga, atbildes uzzināt sanāca tikai no 40 skolēniem. Bet ar to pietika, lai uzzinātu viņu viedokli un zināšanas, kuras varētu būt līdzīgas ar citiem skolēniem, kuri nevēlējās sniegt atbildes. Aptauju veidoju ar 10 jautājumiem un dotiem atbilžu variantiem, lai skolēni piekristu pildīt un 2 atklātajiem jautājumiem, kuros skolēni varēja izklāstīt savu viedokli.
Lai man vieglāk būtu apkopot aptaujas rezultātus, vairākums jautājumus veidoju ar atbilžu variantiem, jo skolēniem, manuprāt, tādi arī labāk patīk, jo nav daudz jādomā un jāraksta atbildes. Bet, lai uzzinātu skolēnu viedokli divus jautājumus veidoju atklātus, lai skolēni var izteikties. Viens no tiem bija jautājums par to, kādās aktivitātes labprāt piedalītos? Es gaidīju daudz un dažādas atbildes, kuras man varētu izveidot Eiropas nedēļas scenāriju tādu, kurš ieinteresētu skolēnus, taču neko tādu no skolēniem nesagaidīju. Lielākajai daļai skolēnu nebija neviena varianta par to, ko viņi paši gribētu darīt Eiropas nedēļas ietvaros. Tomēr bija arī tādi skolēni, kuri deva kādas idejas, lai viņiem pašiem būtu interesanti, piemēram, skolēni gribēja, lai būtu viktorīnas, dažādas spēles, informatīvi pasākumi, grupu darbi, konkursi, teātri, kas saistīti ar Eiropas Savienību. Lai skolēni paši varētu izpausties un pārbaudīt savas zināšanas. …