Faktori, kas ietekmē ekonomikas attīstību.
Tā kā Vācijā pastāvēja stabils iekšējais tirgus, radās izdevīgi priekšnosacījumi ekonomiskajai izaigsmei. Pēc uzvaras nesenajā Franču-prūšu karā Vācijai piederēja no Francijas iegūtie dzelzs un akmeņogļu apgabali, kā arī Francija maksāja kontribūciju..
Rūpniecības ražošanas koncentrācija.
Visvairāk naudas Vācijā tika ieguldīts militārās nozares attīstībā. Tas noveda pie smagās rūpniecības monopolu veidošanās un apgrozības kāpuma.
Banku kapitāla koncentrācija.
Viss brīvais kapitāls tika ieguldīts smagās rūpniecības rūpniecības attīstībā, tāpēc banku attīstīšanai netiek piegriezta tik liela vērība.
Lauksaimniecības attīstība.
Gan terciālais (banku) sektors, gan sekundārais (lauksamniecības) sektors netika attīstīts tik strauji, kā primārais. Tomēr dažos reģionos, it īpaši austrumvācijā, parādījās arī progresīvas lauksaimniecības metodes.
Vieta pasaules kapitāla ražošanas sistēmā.
XX gs sākumā Vācija bija kļuvusi par ietekmīgāko valsti Eiropā un par otru ietekmīgāko pasaulē, aiz ASV.
Lielbriānija
Faktori, kas ietekmē ekonomikas attīstību.
Visu XIX gs. Anglija bija pasaules ietekmīgākā valsts savu koloniju dēļ. Tomēr Anglijas nācija atstāja novārtā tehnisko progresu un paļāvās tikai uz kolonijām. Tādejādi attīstījās koloniju uzņēmumi, metrapoles uzņēmumus atstājot novārtā. Anglijā tika viecināta banku sistēmas attīstība.
Rūpniecības ražošanas koncentrācija.
Arī Anglijā sāka veidoties monopolapvienības. Taču kā jau minēts tās nespēja konkurēt pat ar savu koloniju uzņēmumiem, nemaz nerunājot par spēcīgās Vācijas un ASV uzņēmumiem.…