Eiropas Parlaments mūsdienās veidojas par vienu no ietekmīgākajām Eiropas Savienības (ES) struktūrvienībām un par vienu no nozīmīgajām politiskās organizācijas formām pasaulē vispār. Vairāki pētnieki prognozējuši, ka Eiroparlamenta, kā pārnacionālas organizācijas loma turpinās palielināties. Lai gan Eiroparlaments uz pasaules politiskās skatuves ir unikāla organizācija, kurai nav sastopami analogi, tomēr, lai izvērtētu šīs organizācijas saikni ar Eiropas sabiedrībām, ir nepieciešams meklēt veidus un risinājumus šīs pārstāvnieciskās organizācijas un tās sastāvdaļu analizēšanai.
Šajā darbā sīkāk tiks apskatīta politisko partiju loma Eiroparlamentā, kas ir īpaši nozīmīgi, ja ir vēlme saprast šīs ES pieņemto lēmumu sasaisti ar ES pilsoņiem.
Tā kā, analizējot Eiroparlamentu vēl nav izveidots sevi pierādījis teorētiskais ietvars, kurā būtu iespējams apskatīt partiju lomu, veidojošos partiju sistēmu, kā arī saiknes ar vēlētājiem, savā darbā centīšos izmantot konceptus, kuri sevi pierādījuši analizējot partijas un partiju sistēmas atsevišķās nacionālajās valstīs.
Viens no modeļiem partiju un partiju sistēmu analīzei ir politologa Dž. Sartori piedāvātais, ar kura palīdzību iespējams izzināt partiju sistēmas iekšējo dinamiku un attiecības starp partijām.…