Eiro kā globālas valūtas statuss, kā arī eirozonas lielums un ekonomiskā nozīme starptautiskajām ekonomiskajām organizācijām (tādām kā SVF vai G7 valstu grupa) arvien biežāk liek raudzīties uz eirozonas ekonomiku kā uz vienotu veselumu. Tas Eiropas Savienībai dod lielāku ietekmi pasaulē.
Lai izmantotu šo izdevīgo pozīciju un efektīvi veicinātu starptautisko finanšu stabilitāti, eirozona nozīmīgos ekonomikas forumos aizvien biežāk pauž vienotu viedokli. Tas notiek, eirozonas dalībvalstīm, Eiropas Centrālajai bankai un Eiropas Komisijai saskaņojot savu nostāju starptautiskās sanāksmēs par ekonomiku.
Arī vairākas ārpussavienības valstis un reģioni ir cieši saistīti ar eiro. Stabilā monetārā sistēma, kas ir eiro pamatā, ārpussavienības valstu skatījumā padara šo valūtu par pievilcīgu enkurvalūtu, sevišķi tām valstīm un reģioniem, kam ar ES ir īpaša institucionāla vienošanās, piemēram, labvēlīgs tirdzniecības režīms. Piesaistot savu valūtu eiro, tās nostiprina savas ekonomikas drošību un stabilitāti.
Eiro plaši izmanto ES kaimiņvalstīs un kaimiņu reģionos, piemēram, Dienvidaustrumeiropā, turpretī dažas citas valstis – Andora, Monako, Sanmarīno un Vatikāns – ir noslēgušas ar ES īpašus monetāros nolīgumus, kas tām ļauj lietot eiro kā oficiālo valūtu un izdot savas eiro monētas, ņemot vērā noteiktus daudzuma ierobežojumus. [10]
…