Ievads
Amenhoteps IV, jeb Ehnatons bija pasaulē pirmais, zināmais monoteists, kas izmainīja tā laika domāšanu, reformējot tā laika ticību un domāšanu. Reliģiskais apvērsums ienese pasaulē monoteismu, kas iepriekš nebija pazīstams. Cenšoties sakaut viņa lielākos sāncenšus, Amona-Ra priesterus ar virspriesteri priekšgalā, viņš lika pamatus jaunam domāšanas veidam, par vienu dievu.
Darba autors zinātniski pētnieciskajā darbā vēlas noskaidrot un sniegt priekšstatu par reformu, kas mainīja reliģiskos un ētiskos uzskatus ne tikai Ēģiptē, bet atstāja iespaidu arī uz ārpasauli. Darba izstrādē autors vēlas arī tuvāk noskaidrot notikumus, kas noveda pie vajadzības izmainīt nemainīgo Ēģiptes reliģisko dzīvi.
Zinātniski pētniecikā darba tēma ir Ehnatona (Amenhotepa IV) ticības reforma 1419. - 1400. .m.ē. kā pieteikums monoteismam.
Autors, izstrādājot zinātniski pētniecisko darbu, apskatīja sekojošu hipotēzi: Amenhotepa IV reliģiskā reforma , kā priekšnoteikums monoteisma attīstībai.
Zinātniski pētnieciskā darba mērķis ir noskaidrot reformas norisi, un iespaidu, kādu tā atstāja uz tā laika domāšanu un reliģiskajām pārliecībām, un kāds iespaids tika atstāts uz vēlākiem laikiem.
Izvirzītā mērķa sasniegšanai ir izvirzīti šādi uzdevumi:
1. Izmantojot literatūru, noskaidrot iemeslus, kas noveda pie reformas;;
2. Aprakstīt uz izpētīt Ehnatona centienu rezultātus, norisi un sekas;
3.Aptaujāt cilvēkus, lai noskaidrotu viņu domas, par reliģisko situāciju mūsdienās.
Autors savā zinātniski pētnieciskajā darbā vēlas noskaidrot:
1.Vai viņa centieni pēc viņa nāves palika un turpinājās?
2.Ehnatona attieksmi pret Ēģiptes kārtību, kur priesteri bija noteicēji pār reliģiju.
3. Ko Ēģipte ieguva reformas laikā, reliģiskā ziņā un arī kultūras jomā?
…