Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:943192
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.05.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ra – ēģiptiešu saules dievs, saukts arī par Re. Ra ir debesu, saules, gaismas patrons. Ra izskatījās kā faraons ar saules disku uz galvas. Ra bija cienīts un universāls dievs, var teikt, ka viņš bija visu dievu valdnieks, galvenais radītājs, centrālais dievs, arī faraonu aizstāvis. Dažviet minēts, ka Ra ir novecojošs dievs, vecs, bet tomēr spēcīgs. Ra vieta ir debesīs, ne uz zemes, viņš pasauli novēro no augšas.
Amons – vēja, saules patrons. Vēlākajos periodos gluži kā Ra uzskatīts par Visuma sākumu un radītāju, vēlāk Amons kļuvis par galveno dievību. Tēlots kā vīrs ar bārdu un spalvainu kroni, arī kā vīrs ar auna galvu. Līdzīgi kā Ra, arī Amonam uz galvas dažkārt bijis saules disks,. Amonu kā Zeva variantu cienīja arī senie grieķi. Amona tempļi Karnakā un Luksorā ir divi lielākie Ēģiptes tempļi.
Atons – līdzīgi kā Ra un Amons, arī Atons bijis saules dievs, radītājs n dievu valdnieks. Tāpat kā Amons, arī Atons tiek kombinēts ar Ra, radot jaunu dievību ar līdzīgām funkcijām – Atonu-Ra. Radīšanas mītos Atons ir primārais radītājs, kurš sākumā radījis pats sevi un pēc tam radījis pirmos dievus no sava spļāviena. Minēts arī kā sākotnējais dieva Ptaha iemiesojums. Atons nav tikai dievu tēvs, bet arī faraonu tēvs. Atons tēlots vai nu kā kronis, vai kā viens no saviem daudzajiem totēma dzīvniekiem, piemēram, kā melns bullis, kurš starp ragiem nes saules disku. Atons reti iemiesots kā cilvēks.
Ozīriss – pazemes, mirušo, bijušo faraonu, arī zemkopības un ražības dievs. Ozīriss bija viens no primārajiem dieviem, spēkā viņu pārspēja tikai viņa tēvs Ra. Ozīriss bija dievu valdnieks uz zemes. Viņš bija Izīdas vīrs un Hora tēvs. Ozīriss lielākoties uzturējās pazemē kā mirušo pavēlnieks. Ozīrisu nogalināja Sets, taču viņa sieva Izīda viņu pēc tam atdzīvināja ar Dzīvības Rituāla palīdzību. Pazemē Ozīriss sēž varenā tronī, kur viņu cildina un slavē mirušo dvēseles. Ozīriss vada mirušo pēdējo pārbaudījumu, sverot tā sirdi. Visi, kuri izturēja Pazemes pārbaudījumus, nokļuva Svētītajā Zemē.
Izīda – sieviešu, bērnu, maģijas, medicīnas dieviete un Dzīvības Rituāla aizbildne.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties