Mūsdienās ļoti populāri kļuva tūristiskie braucieni uz Ēģipti. Un vēl vairāk cilvēku pārved mājās interesantus un skaistus Ēģiptiešu simbolus, nezinot ko tie nozīmē. Daudzi cilvēki šos simbolus izmanto, kā rotaslietas. Tas var būt gredzeni, amuleti un pārējie greznojumi. Cilvēki pērk viņus tikai skaistuma, vai ekstotisma dēļ, nezinot, ko tie nozīmē. Viņi var atnest gan laimi, gan nelaimi, mīlestību, vai neveiksmi, nolādējumu. Bieži viņi to atnes.
Ikkatram simbolam ir sava vēsture, sava nozīme, sava loma. Cilvēkiem jāzin, ko nozīmē talismans, kuru viņi nesā uz sevi. Mūsu loma ir pastāstīt par diviem visplašākiem un vispopulārakiem Ēģiptes simboliem: Eģiptes skarabeju un dievu aci.
Skarabejs ir viens no visslavenākiem senās Ēģiptes simboliem.
No seniem laikiem skarabejs bija dieva Hepri iemiesojums, kurš bija saistīts ar Saules noslēpumiem. Ja dievs Ra simbolizēja dienas Sauli, Atums – nakts, tad Hepri – dievs ar skarabeja galvu simbolizēja Saules lēkti. Hepri bija dievu dievs, skaitījās par tēvu visa radīta uz zemes, tātad Hapri bija Demiurgs.
Hepri-skarabejs kā varens simbols un talismans, viņš pavadīja cilvēka ne tikai uz visiem dzīves etapiem, bet arī pēcccāves. Ēģiptieši uzskatīja, ka pēc nāves cilvēks nes sevī jaunas dzīves sākumu – dvēseli, kura pēc ķermeņa nāves atbrīvosies un atdzīvosies jaunajā pasaulē. Skarabejs vienmēr bija symbols, kurš deva impulsi dvēselei priekš debes lidojumam, lai atdzimntu citā pasaulē. Skarabejs iemiesoja cilvēkā sirds stiprumu.
Skarabeja simbolam Sēnā Ēģiptē. Šī mazā vabole kļuva par filozofa iemiesojumu viņa dzīves ceļā uz gudrību.
Skarabejs, kuram ir spārni un rokās “uguns lode” (skatīt pelīkumos, n. 3, 15, 17) simbolizēja jaunu pavasara Sauli, kura norietēja vinnējot tumsumu, un nes jaunu dzīves impulsi. Viņa spārni simbolizēja divas acis, viena – nakts acs, kura redz tumsā un saistīta ar mēness, otra – dienas acs, kura dod dzīvību visam, un saistīta ar Sauli.…