Darba tēma: Ēģipte – faraonu un piramīdu zeme. Šī senā valsts likās noslēpumaina, bet tās kultūra neikdienišķa un saistoša. Līdz ar šīs valsts sabrukumu radās jautājumi uz
kuriem tiek dotas daudzas un ļoti dažādas atbildes.
Darba mērķis: Plaši iepazīt un izanalizēt Senās Ēģiptes reliģiju un vēsturi.
Darba uzdevumi:
1.Iepazīt un izanalizēt Ēģiptes ģeogrāfisko stāvokli
2.Iepazīties ar ēģiptiešu reliģiju
3.Noskaidrot kad beidzās ēģiptiešu ziedošais laikmets un kurš bija pie tā vainojams.
4.Izpētīt laiku, kad senajā Ēģiptē valdīja faraons Ehnatons
Darbā izmantotās metodes: literatūras analīze, apraksti.
Šajā projekta darbā tiek raksturota seno ēģiptiešu reliģija un ticība. Plašāk būs aprakstīti fakti, kuri vēl šodien, rakstiskā vai lietiskā veidā ir saglabājušās un sniedz liecību par senās Ēģiptes kultūru. Projekta sākumā, hronoloģiskā secībā tiek raksturoti galvenie notikumi kādā no desmit dinastijām, atšķirīgos laika periodos.
Pirmās līdz sestās dinastijas laikā tika sperts ļoti nozīmīgs solis tālākajā Senās Ēģiptes attīstība. Apvienojās divas savstarpēji karojošas Ēģiptes daļas – Lejasēģipte un Augšēģipte. Jau tas, ka daudzi mazie ciemati, kas bija izvietojušies pie Nīlas krastiem, apvienojās divās daļās, jau bija sasniegums. Visiem mazo ciematu vadoņiem un pēc tam arī Augšēģiptes karalim varēja būt tikai divi iemesli šādai karošanai. Vai nu viņi tiecās pēc lielas, vienpersoniskas varas, vai nu arī viņi bija tik attapīgi un saprata, ka tikai apvienojoties varēs veiksmīgi aizsargāties pret citu zemju uzbrukumiem un pašiem doties karagājienos. Daži vēsturnieki uzskata, ka jaunie cilšu līderi bija satriecoši gudru cilvēku grupa, kas ienākusi Ēģiptē no citurienes, proti, iekarotāji. Ir pierādīts, ka šie agrīnie karaļi bijuši garāki nekā zemnieki un viņiem bijušas krietni lielākas galvas. Kāds cits historiķis teic, ka tie noteikti ieradušies no citas planētas! Viņu skeleti un kapu bedres ir atrastas, viņu lidaparāts vēl ne... Šajā īsajā laika posmā tika veikti daudzi izgudrojumi, kurus vēl šodien dažviet izmanto, piemēram – šadufus. Tikko pēc Ēģiptes apvienošanās, Ēģiptē radās vienotā hieroglifu rakstības, kas vēl vairāk satuvināja valsti gan politiski, gan sociāli. Ēģiptieši jau ļoti sen sāka nodarboties ar zvaigžņu pētīšanu, vēlāk viņi bija arī labi matemātiķi. Un domāju, ka tieši tas palīdzēja veikt tik daudzus izgudrojumus, kā piemēram, kalandārs, kurš bija sastādīts gandrīz precīzi. Sāka arī celt piramīdas. …