Vai atmaksājas uzticēties? Neapšaubāmi - jā! Ja tu dzīvo ar filozofiju, ka pasaulē resursu pietiek un jautājums ir par to, kā tos paņemt - uz uzticēšanos balstīta sadarbības stratēģija strādā daudz labāk. Pragmatiski raugoties, tu iegūsti vairāk, no sākuma uzticoties, nekā jau sākotnēji neuzticoties.
Skaidrs, ka jebkurā brīdī tevi var piekrāpt, bet, ja tev sākuma uzskats ir neuzticēties, tu bieži vien otram cilvēkam neļauj izdarīt visas tās labās lietas, kuras viņš var izdarīt, un tādēļ galarezultāts ir tuvu nullei. Ja tava pieeja ir uzticēties, tad tie cilvēki, kuriem var uzticēties, to izdara un rezultāts ir pozitīvs.’’ (Jānis Zēlavs, SIA "Nordic Training International" vecākais klientu konsultants, apmācību vadītājs, www.nti.lv)
Secinājumi
1. Vadītājam jābūt ar plašām zināšanām visās jomās, kas saistītas ar uzņēmuma iekšējo un ārējo darbību.
2. Vadītājam jāprot plānot savu laiku, lai vēlāk nerastos darba sastrēgumi laika trūkuma dēļ, kuru rezultātā varētu rasties kļūdas lēmumu pieņemšanā un vadīšanā.
3. Vadītājam jāpiemīt organizatora dotībām.
4. Vadītājām ir nepārtraukti jāatīsta savas spējas un prasme pārliecināt, tad viņu uzklausa.
5. Vadītājam ar speciāli izveidotu kontroles sistēmu jāseko darbu izpildes gaitai.
6. Vadītājam jāpierāda vārdu un darbību vienotība.
7. Vadītājam nedrīkst būt “divas sejas”.
8. Vadītājs nedrīkst baidīties riskēt.
9. "Ja tu kā vadītājs uzdod darbiniekam kaut ko paveikt labi, tad tavs pienākums ir paskaidrot, kas, tavuprāt, ir labi. Pretējā gadījumā rezultāts var izrādīties ne tāds, kādu tu sagaidi, jo darbiniekam labi nozīmē kaut ko pilnīgi citu."
…