Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:240974
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.11.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    2
2.  Socioloģijas priekšmets un sociālie fakti    2
3.  Noziegums un sods    3
4.  Sociālā solidaritāte un darba dalīšana    5
5.  Pašnāvības    8
6.  Izmantotā literatūra    14
Darba fragmentsAizvērt

Emīls Dirkheims ir viens no izcilākajiem socioloģijas klasiķiem, kas dibinājis arī franču socioloģijas skolu. Savos darbos viņš turpināja Ogista Konta pozitīvisma ideju un viņa darbi visvairāk ir ietekmējuši vēlēko strukturālo funkcionālistu ideju attīstību.
Dirkheims savā ziņā baidījās no sociālā haosa, kas veidojās viņa laika sabiedrībā. Viņa darbus tiešā veidā ir ietekmējušas nekārtības, kas bija sekas straujajām pārmaiņām sabiedrībā. Tomēr viņa darbus ietekmēja ne tikai revolūcijas un pāreja uz industrializāciju, kas ietekmēja Konta darbus, bet arī citas nekārtības, piemēram, strādājošo streiki, valdošās šķiras sadalīšanās, baznīcas un valsts nesaskaņas, politiskā antisemītisma pieaugums, etc.
Lielākā daļa Dirkheima darbu ir veltīti sociālās kārtības izpētei. Viņš uzskatīja, ka sociālās nekārtības nav mūsdienu pasaules nepieciešama sastāvdaļa un ka tās var tikt mazinātas vai pat vispār novērstas ar sociālo reformu palīdzību.
Savas dzīves laikā viņš ir pievērsies daudzu socioloģisku problēmu apcerēšanai. Viens no nozīmīgākajiem ir viņa metodoloģiskais raksts-pētījums Pašnāvības (1897). Dirkheima socioloģiskās domas pamatidejas ir izklāstītas 1893. gadā iznākušajā grāmatā Darba dalīšana sabiedrībā, bet 1895. gadā tai pievienojās grāmata Socioloģiskās metodes kārtulas. Bez tam viņš ir apcerējis arī daudzas citas tēmas, ieskaitot reliģiju.
Socioloģijas priekšmets un sociālie fakti
Dirkheims izstrādāja precīzu socioloģijas priekšmeta koncepciju un vēlāk pārbaudīja to empīriski. Viņš uzskatīja, ka socioloģijas īpašais uzdevums ir tā, ko viņš nosauca par sociālajiem faktiem, izpēte. Sociālos faktus viņš iedomājās kā spēkus un struktūras, kurus raksturo ārēja un piespiedoša iedarbība uz indivīdu. Vēlāk šo spēku un struktūru izpētei pievērsās daudzi sociologi. Talkots Pārsons tajā balstīja savas idejas par strukturālo funkcionālismu.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties