Šāda principa ieviešana sākotnēji esot apgrūtinājusi darbiniekus, jo tas prasa lielāku piepūli – nekas vairs netiek samests vienā atkritumu tvertnē, bet ir jāpievērš uzmanība iepakojuma materiālam. Katram no šiem atkritumu veidiem ir savs atsevišķa atkritumu tvertne, kas ir vienādā krāsā ar attiecīgo atkritumu konteineri pie uzņēmuma ēkas. Atkritumu tvertnēs ir ievietoti melni polietilēna maisi, kuros savākt atkritumus. Tvertnes mazgā un dezinficē reizi dienā, parasti – veicot telpas uzkopšanu īsi pirms uzņēmuma slēgšanas.
Dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus un atkritumus uzglabā atsevišķos, īpaši šim paredzētos konteineros, kurus novieto atsevišķā aukstumkamerā. Šos atkritumus reģistrē uzskaitē un realizē lolojumdzīvnieku pārtikā kādas darbinieces mājvietā.
Uzņēmumā saražotos fritētājamās eļļas atkritumus pilda triecienizturīgos, hermētiski noslēgtos konteineros un nodod atkritumu apsaimniekotājam kā sadzīves atkritumus. Ar PVD reģistrētu fritējamās eļļas apmaiņas firmu konkrētajam uzņēmumam nav līguma un sadarbības.
SECINĀJUMI
1. Uzņēmuma atrašanās vieta un apkārtējā vide būtiski ietekmē uzņēmuma telpu, iekārtu izvietojumu un iekšējo loģistiku.
2. Uzņēmumam un tā darbiniekiem ir jānodrošina kvalitatīvs pakalpojums un produkts, bet, lai to realizētu, nepieciešams sakārtot, sistematizēt un uzraudzīt personāla darbu atbilstoši higiēnas prasībām atklāta tipa ēdināšanas uzņēmumā.
3. Ēdināšanas pakalpojuma kvalitāti var ietekmēt kāda labas higiēnas prakses posma iztrūkums vai nepilnības.
4. Uzņēmumam jāievēro labas higiēnas prakses vadlīnijas, likumi, tā skaitā arī Padomes regula (EK) Nr. 852/2004 ‘’Par pārtikas produktu higiēnu’’
5. Uzņēmums kopumā ievēro labas higiēnas prakses vadlīnijas, taču novērojamas nepilnības, kas nav būtiski higiēnas pārkāpumi, taču ir iespējami uzlabojumi.
…