Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:358062
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.08.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Baltijas valstu izveidošanās laiks ebrejiem bija ļoti nozīmīgs, jo viņi tika „sadalīti” starp pirmo reizi neatkarību ieguvušām valstīm – Latviju, Igauniju un Lietuvu, kas jau bija izbaidījusi neatkarības garšu. Lai arī ebreju dzīve lielākoties notika diasporas ietvaros, viņiem nebija vienaldzīgs valsts liktenis, kurā tie dzīvoja.

LATVIJA
Latvijā uz 1918. gadu dramatiski bija samazinājies ebreju skaits – līdz apmēram 70 000. Cēloņi šādam krasam samazinājumam bija – 1915. gada lēmums izraidīt ebrejus no Kurzemes un liela daļa no viņiem devās bēgļu gaitās kopā ar lielu daļu Latvijas iedzīvotāju. No Krievijas atgriezās apmēram 12 000 ebreju bēgļu. Latvijas valdība atļāva optēt Latvijas pilsonību, protams, ja attiecīgi samaksāja un ieguldīja kapitālu Latvijas saimniecības attīstībā. Šādā veidā pilsonību ieguva apmēram 10 000 ebreju.
1918. gada 18. novembris lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju sākotnēji neko īpašu nenozīmēja, jo nebija ticības, ka Latvija var būt neatkarīga valsts. Arī Latvijas ebreji pret 18. novembri izturējās ļoti rezervēti. Tas, ka ebreji sākumā pret K. Ulmaņa valdību izturējās atturīgi, varētu būt izskaidrojams ar to, ka daudz neticēja, ka šī valdība spēs noturēt varu savās rokās. Viņu uzvedība minētajā situācijā, varētu būt izskaidroja arī ar diasporas uzvedības modeli – lēni, apdomīgi, novērot apkārtējo rīcību un tikai tad kaut ko darīt utt. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1142719
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties