Ebola hemorāģiskais drudzis (HD) ir spēcīga, bieži nāvējoša slimība cilvēkiem un cilvēkveidīgajiem primātiem (pērtiķiem, gorillām, šimpanzēm) kura ir periodiski parādījusies kopš tās sākotnējās atklāšanas 1976.
Slimība tiek izraisīta dēļ inficēšanās ar Ebola vīrusu, kurš nosaukts pēc Kongo Demokrātiskās Republikas (bijušas Zairas) upes nosaukuma, kur tas pirmoreiz tika atklāts. Vīruss ir viens no diviem RNA ģimenes vīrusiem sauktiem par Filoviridae. Ir identificēti četri Ebolas vīrusa apakš tipi. Trīs no četriem ir izraisījuši slimību cilvēkiem: Ebola - Zaira, Ebola - Sudāna, un Ebola – Ziloņkaula Krasta Republikas. Ceturtais, Ebola – Restona, ir izraisījis slimību cilvēkveidīgajiem primātiem, bet ne cilvēkiem.
Tieša sākotnējās izcelšanās vieta, un dabiskā izplatības vieta Ebola vīrusam joprojām paliek nezināma. Tomēr uz pieejamo pierādījumu un līdzīgu vīrusu dabas pamata, pētnieki uzskata, ka vīruss ir izcēlies no dzīvniekiem un normālos apstākļos ir sastopams dzīvnieku pārnēsātājos, kuri ir vietēji Āfrikas kontinenta apdzīvotāji. Vīruss nav vietējs tādiem kontinentiem kā Ziemeļamerika.…