Lai elektroniski sagatavots dokuments iegūtu juridisku spēku, tāpat kā papīra dokuments tas ir jānoformē atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām dokumentu noformēšanas prasībām (tam jāsatur obligātie rekvizīti). Obligātie rekvizīti e-dokumentā neatšķiras no rekvizītiem papīra dokumentos. Vienīgā atšķirība ir noformējumā dažiem rekvizītiem ,piemēram, parakstam un datumam. Ja e-dokuments ir parakstīts ar drošu e-parakstu un tam ir laika zīmogs, e-dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks.
E-dokumentam ir juridisks spēks, tas ir pieņemams kā pierādījums tiesvedībā un to nedrīkst noraidīt tikai elektroniskās formas dēļ.
E-dokumentam juridiskais spēks ir tikai elektroniskajā vidē. Proti, neapliecinātai e-dokumenta izdrukai ir tikai informatīvs raksturs, jo tā ir e-dokumenta atvasinājums papīra formā. Lai e-dokumenta izdrukai piešķirtu juridisku spēku, tā jāapliecina kā dokumenta atvasinājums atbilstoši noteikumu MK Nr. 558 47. punktam. Izstrādājot elektroniska dokumenta kopiju papīra formā, tos dokumenta rekvizītus, kuri papīra formā nav redzami, atveido dokumenta kopijā uzreiz aiz apliecināmā dokumenta pēdējā rekvizīta virs apliecinājuma uzraksta. Kopijas pirmās lapas augšējā labajā stūrī raksta apliecinājuma uzrakstu, kurā ietver vārdus "Noraksts pareizs", "Izraksts pareizs" vai "Kopija pareiza". Un dokumenta atvasinājuma apliecinātājas amatpersonas pilnu amata nosaukumu (ietverot arī pilnu organizācijas nosaukumu un, ja nepieciešams, arī citas ziņas, kas ļauj nepārprotami identificēt personu), personisko parakstu un tā atšifrējumu.
Savukārt elektroniskajā vidē visiem e-dokumenta eksemplāriem ir e-dokumenta oriģināla juridiskais spēks.
Pienākums paziņot par e-dokumenta saņemšanu ir tikai valsts un pašvaldību iestādēm, privātpersonām tas nav saistošs. Pat ja e-dokuments valsts pārvaldes iestādei nav nosūtīts uz oficiālo e-adresi, e-pasta adresi vai ar cita portāla, piemēram, www.latvija.lv, starpniecību, bet nosūtīts, piemēram, EMDAS sistēmā ar speciālās tiešsaistes formas starpniecību. Arī šādā veidā nosūtīto dokumentu saņemšana tiek apstiprināta ar statusa “pieņemts” palīdzību.